Padł nowy rekord czerwca w Polsce! W Słubicach odnotowano dziś temperaturę 38,9°C, ustanawiając nowy rekord maksymalnej temperatury dla czerwca w historii pomiarów meteorologicznych w Polsce – informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.
W Kaliszu wczoraj temperatura przekroczyła 35 stopni Celsjusza. Dziś ma być jeszcze goręcej. Temperatura wzrośnie do 39°C, a IMGW wydał trzeci, najwyższy stopień alertu pogodowego. Tak wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla osób starszych, ludzi ze schorzeniami kardiologicznymi, dla dzieci i zwierząt. Upały będą nam towarzyszyć do poniedziałku. W poniedziałek ostrzeżenia IMGW będą dotyczyć już gwałtownych burz, które na przełomie czerwca i lipca przyniosą upragnioną ochłodę.
PRZECZYTAJ TAKŻE:

Napisz komentarz
Komentarze