Komenda Miejska Policji w Kaliszu otrzymała testy do wykrywania narkotyków, które będą wykorzystywane podczas działań profilaktycznych prowadzonych w szkołach oraz w przypadku podejrzenia zażywania substancji odurzających przez osoby nieletnie.
Sprzęt został oficjalnie przekazany w piątek przez wiceprezydenta Kalisza Mateusza Podsadnego na ręce mł. insp. Tadeusza Królikowskiego, I Zastępcy Komendanta Miejskiej Policji w Kaliszu.
Nowe testy trafią do funkcjonariuszy realizujących działania prewencyjne w kaliskich placówkach oświatowych. Będą wykorzystywane zarówno podczas spotkań profilaktycznych z uczniami, jak i w sytuacjach, gdy zachodzi podejrzenie, że osoba nieletnia mogła zażyć środki odurzające.
Zakup testów został sfinansowany ze środków pochodzących z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zadanie zrealizowano w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2024–2026.



Napisz komentarz
Komentarze