Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 16:21
Reklama
Reklama
Reklama

Młodzież i kaliscy uczniowie pod większą kontrolą? Policja otrzymała narkotesty

Kaliska policja wzbogaciła się o nowe testy do wykrywania narkotyków. Będą one wykorzystywane przez funkcjonariuszy podczas działań profilaktycznych prowadzonych w szkołach oraz w sytuacjach, gdy zachodzi podejrzenie zażywania środków odurzających przez osoby nieletnie.
Młodzież i kaliscy uczniowie pod większą kontrolą? Policja otrzymała narkotesty

Autor: fot. kalisz.pl

Komenda Miejska Policji w Kaliszu otrzymała testy do wykrywania narkotyków, które będą wykorzystywane podczas działań profilaktycznych prowadzonych w szkołach oraz w przypadku podejrzenia zażywania substancji odurzających przez osoby nieletnie.

Sprzęt został oficjalnie przekazany w piątek przez wiceprezydenta Kalisza Mateusza Podsadnego na ręce mł. insp. Tadeusza Królikowskiego, I Zastępcy Komendanta Miejskiej Policji w Kaliszu.

Nowe testy trafią do funkcjonariuszy realizujących działania prewencyjne w kaliskich placówkach oświatowych. Będą wykorzystywane zarówno podczas spotkań profilaktycznych z uczniami, jak i w sytuacjach, gdy zachodzi podejrzenie, że osoba nieletnia mogła zażyć środki odurzające.

Zakup testów został sfinansowany ze środków pochodzących z opłat za korzystanie z zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Zadanie zrealizowano w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2024–2026.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 36°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama