Przed nami kolejny upalny dzień. Tak wysokie temperatury są szczególnie trudne do zniesienia w mieście. Dlatego w wielu miejscach w Kaliszu są przygotowane punkty, które przyniosą trochę ochłody. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji wystawiło kurtyny wodne ze specjalnymi zraszaczami. Takie ustawione są na Złotym Rogu, na rogu ul. Górnośląskiej i Polnej, na Polach Marsowych i na Głównym Rynku.
Kaliskie wodociągi zachęcają też do korzystania z miejskich zdrojów. Woda w nich jest chłodna, bezpieczna, regularnie kontrolowana. Z takich zdrojów można pić na miejscu lub zaczerpnąć wody w butelkę.
Działa siedem zdrojów ulicznych w różnych częściach miasta, z których można zaczerpnąć świeżej wody pitnej: przy ul. Fabrycznej (PwiK), przy Teatrze im. W. Bogusławskiego, przy Stacji Uzdatniania Wody przy ul. Poznańskiej, na Polach Marsowych, przy ul. Podmiejskiej (w pobliżu Orlika), w Parku Miejskim: przy Baszcie Dorotce, na terenie tzw. „Płuc Kalisza” przy ul. Tuszyńskiej – informuje Miasto Kalisz.
Szklanki wody nie odmówią nam też miejscy urzędnicy. Władze Kalisza zachęcają do korzystania z darmowych dystrybutorów w miejskich placówkach.
Dystrybutory z wodą pitną dostępne są w obiektach Urzędu Miasta Kalisza: ratuszu, budynku przy ul. Kościuszki, Villi Calisia, budynku przy ul. Jasnej, Centrum Organizacji Pozarządowych, Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych – informuje UM Kalisz.
Przed urzędami wystawione są też miski z wodą dla psów i innych czworonogów.
PRZECZYTAJ TAKŻE:

Napisz komentarz
Komentarze