Reklama
środa, 24 czerwca 2026 19:28
Reklama
Reklama
Reklama

Półmaraton sparaliżuje część Kalisza. Będą zamknięte ulice i zakazy parkowania

Kierowcy powinni przygotować się na spore utrudnienia. W związku z organizacją Nocnego Półmaratonu Ulicznego już od 3 lipca w części miasta zaczną obowiązywać zakazy parkowania, a 4 lipca wieczorem zamkniętych dla ruchu zostanie wiele ulic na trasie biegu. Organizatorzy opublikowali szczegółowy wykaz zmian w organizacji ruchu.
Półmaraton sparaliżuje część Kalisza. Będą zamknięte ulice i zakazy parkowania

3 lipca od godz. 22:00 do 5 lipca do godz. 6:00 obowiązywać będzie zakaz parkowania pojazdów na parkingach w obrębie Hali Arena i Zespołu Szkół nr 9,

Ponadto 4 lipca od godz. 18:00 do 5 lipca br. do godz. 2:00 obowiązywać będzie zakaz parkowania pojazdów na następujących ulicach:

– ul. Wyszyńskiego (odc. ul. Graniczna – Wojciechowskiego),

– ul. Wojciechowskiego,

– ul. Górnośląska (prawa strona – odc. ul. Dworcowa – Rogatka),

– ul. Śródmiejska (prawa strona – odc. Rogatka – ul. Fabryczna),

– ul. al. Wolności (odc. Złoty Róg – ul. Bankowa),

– ul. Wał Staromiejski 16-18 (strona lewa odc. ul. Częstochowska – ul. Bankowa),

– ul. Częstochowska (prawa strona odc. ul. Teatralna – ul. Wał Staromiejski),

– ul. Narutowicza (odc. ul. Śródmiejska – ul. Targowa),

– ul. Babina (lewa strona odc. Pl. Kilińskiego – ul. Wodna).

Od 21:00 do ok. 01:30 nastąpi zamknięcie dla ruchu kołowego trasy półmaratonu z zastrzeżeniem w punkcie 4. Decyzję o faktycznym zamknięciu trasy podejmie Policja.

Trasa półmaratonu przebiegać będzie następującymi ulicami:

Hala Arena (start) – ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego – ul. Graniczna – ul. Szapocznikow – ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego – ul. Wojciechowskiego – ul. Armii Krajowej – ul. Marii Skłodowskiej-Curie – Al. Wojska Polskiego  –  ul. Wrocławska – ul. Górnośląska – ul. Śródmiejska – al. Wolności – ul. Bankowa – ul. Wał Staromiejski – ul. Częstochowska – al. Wolności – ul. Śródmiejska –  ul. Narutowicza – ul. Babina – pl. Kilińskiego – ul. Warszawska – ul. Łódzka – ul. Szlak Bursztynowy – ul. Górnośląska – ul. Wrocławska – Al. Wojska Polskiego – ul. Marii Skłodowskiej-Curie – ul. Armii Krajowej – ul. Wojciechowskiego – ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego – ul. Szapocznikow – ul. Graniczna – ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego – Hala Arena (meta).

Na niżej wymienionych ulicach na trasie biegu dopuszczony będzie ograniczony ruch kołowy:

  • Al. Wojska Polskiego (odc. ul. Marii Skłodowskiej – Curie – ul. Wrocławska) – ruch pojazdów w kierunku obwodnicy Nowych Skalmierzyc dopuszczony będzie jednym, skrajnym pasem ruchu. Ruch w kierunku Ronda Westerplatte będzie się odbywać bez ograniczeń.
  • ul. Wrocławska (odc. Al. Wojska Polskiego – ul. Podmiejska) – dla każdego kierunku ruchu przeznaczone będzie po jednym, skrajnym pasie ruchu,
  • ul. Górnośląska (odc. ul. Podmiejska – ul. Szlak Bursztynowy) – dla każdego kierunku ruchu przeznaczone będzie po jednym, skrajnym pasie ruchu,
  • ul. Górnośląska (odc. ul. Szlak Bursztynowy – Rogatka) – dopuszczony będzie ruch pojazdów od strony Rogatki w kierunku ul. Szlak Bursztynowy jednym, skrajnym pasem ruchu,
  • pl. Kilińskiego – ruch kołowy dopuszczony będzie jezdnią po stronie ul. Warszawskiej, ale wyłącznie w ul. Stawiszyńską (nie będzie możliwości wjazdu w ul. Warszawską oraz ul. 3 Maja),
  • ul. Warszawska (odc. ul. Garncarska – ul. Stawiszyńska) – dopuszczony będzie ruch pojazdów w kierunku centrum – bez możliwości wjazdu na pl. Kilińskiego,
  • ul. Łódzka (odc. ul. Warszawska – ul. Szlak Bursztynowy) – dopuszczony będzie ruch pojazdów wyłącznie jadących od strony ul. Szlak Bursztynowy w kierunku ul. Warszawskiej,
  • ul. Szlak Bursztynowy (odc. ul. Górnośląska – Rondo Ptolemeusza) – dopuszczony będzie ruch pojazdów prawą jezdnią (w kierunku Ronda Ptolemeusza).

Pozostałe ulice na trasie półmaratonu będą zamknięte dla ruchu kołowego. W trakcie biegu, ruch pojazdów będzie się mógł odbywać wyłącznie poprzecznie i będzie regulowany przez Policję.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 27°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 6 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: efka Treść komentarza: POWIEM TAK --- W SZPITALACH OD ZAWSZE NIGDT NIUE BYŁO DOBRZE . ZAWSZE TRZEBA BYŁO IŚĆ OD LEKARZA PRYWATNIE , BY ZABRAŁ DO SIEBIE NA ODDZIAŁ PACJENTA Z DANA PRZYPADŁOŚCIĄ !!! dalej ---DAWNO POWINNY WRÓCIĆ TZW. KASY CHORYCH I ICH SYSTEM /// PRZESTAĆ LECZYĆ GOŚCI UKRAIŃSKICH --GRATIS I BEZ KOLEJKI !!! ---CO DO LEKARZY ---- PRZESADZAJĄ --- PRZECIEŻ STUDIA MEDYCZNE SĄ W PILSCE NIE PŁATNE --WIEM ,ZE TO SA NAJDROŻSZE STUDIA NA ŚWIECIE --W USA , CZASEM , CAŁE RODZINY SIE SKLADAJA NA STUDIA DLA KREWNIAKA . W POLSCE STUDENCI MEDYCYNY UCZA SIĘ Z PIENIĘDZY POLSKIEGO PODATNIKA , A PO SKONCZONYCH STUDIACH , CHCĄ ZARABIAĆ DUŻO --CZĘSTO WYJEŻDŻAJĄ NA ZACHÓD ---POWINNI ODPRACOWAĆ W POLSCE PRZYNAJMNIEJ 5 LAT . TAKIE JEST MOJE ZDANIE ----A POZA TYM , KIEDYŚ LEKARZA PRZEDE WSZYSTKIM BYŁ CZŁOWIEKIEM ,ONI BYLI KIEDYŚ SKROMNIEJSI ... DZIŚ ----JO SEM PON !!! A RESZTA TO TAKIE NIC !!!!!!!!!!!!!!! Data dodania komentarza: 24.06.2026, 17:26 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony Autor komentarza: M. Treść komentarza: Powinna być wyższa kara pieniężna i prace społeczne. Co z tego że pójdzie siedzieć jak my będziemy musieli typa utrzymywać? Ale oczywiście te "zawiasy" jak najbardziej i to nie 4 mies ale kilka Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:29 Źródło komentarza: Porzucili suczkę ze szczeniętami w lesie. Wyrok wywołuje dyskusję ,,Ś𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐢𝐬𝐤𝐚 𝐤𝐚𝐫𝐚'' Autor komentarza: Anna Sowińska Treść komentarza: Ten szpital jest cześć pacjentów któży tam przebywają na rehabilitacji jak i w szpitalu gdzie mogą w spokoju wychodzić do lasu i oddychać świeżym powietrzem a nie męczyć się w pomieszczeniu niestety jestem pacjentką rehabilitacji i bardzo zadowolona jestem tam jak przebywam dlaczego pacjenci wolom przyjeżdżać do szpitala na Wolicy na rehabilitację niż gdzieś indziej proszę się po pytać a to ze problem jest finansowy to nie odbierajcie pacjentom tego dobrego co im tam na Wolicy się podoba . Szanujcie pacjentów a nie co chwilę muszą zmieniać coś innego w swoim życiu pacjet się nie liczy i lekarze któży tam pracują to widać ze najlepiej zamknąć i pacjentów mnieć w nosie .Niektórzy pracują ciężko na wszystko żeby pomóc pacjetom w ciężkim zdrowiu jak i rehabilitacji proszę pomyśleć o nas pacjentach. A na rehabilitację nigdzie nie będę jeździć bo tu mam blisko i autobus jedzi na Wolice . Data dodania komentarza: 24.06.2026, 16:21 Źródło komentarza: Szpital do LIKWIDACJI? „Gdzie ci ludzie pójdą się leczyć?” Autor komentarza: T-72B1 Kontakt-1 TAMARA Treść komentarza: Bandersyny dopiero się rozkręcają. Papiery kraynec kupił na uzbeka i tyle. Więcej w Polsce Gruzinów niż w Gruzji tyle krayncy tego lewego kwitu nakupowali. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 15:58 Źródło komentarza: Przyjechał ze wschodu. Narobił szkód na 150 tys. zł
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama