Reklama
poniedziałek, 22 czerwca 2026 04:59
Reklama
Reklama
Reklama

Początek lata. Topiło się dwóch mężczyzn

Kolejny upalny weekend i kolejne niebezpieczne zdarzenia nad wodą. Tym razem nad zbiornikiem Jeziorsko straż pożarna interweniowała dwa razy. Jeden mężczyzna nie żyje.
Początek lata. Topiło się dwóch mężczyzn

Autor: OSP Pęczniew

W niedzielę, 21 czerwca w miejscowości Brodnia w zbiorniku Jeziorsko świadkowie zauważyli ciało człowieka w wodzie. Na miejsce wysłano ratowników medycznych i strażaków OSP oraz PSP. Podjęto poszkodowanego z wody, na ratunek było jednak już za późno, stwierdzono zgon mężczyzny. 

Strażacy wracając z tej akcji ratunkowej od razu zostali wezwani do kolejnego zdarzenia. Przy zaporze zbiornika Jeziorsko do wody wpadł mężczyzna. Nie był w stanie wyjść z wody po stromej skarpie zapory. 

 - Osoba została podjęta z wody przez świadków zdarzenia i rozpoczęli resuscytacje krążeniowo oddechową. Po przybyciu na miejsce przejęliśmy resuscytacje razem z OSP Niemysłów i Zespołem Ratownictwa Medycznego. Po ok 30 minutach powróciły funkcje życiowe i mężczyzna został przewieziony do szpitala – informuje OSP Pęczniew.

OSP Pęczniew


PRZECZYTAJ TAKŻE:

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 19°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama