Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 04:04
Reklama
Reklama
Reklama

„Wychodzimy przed zakład pracy”. Jutro wielki strajk!

Cała Polska patrzy na pracowników Dino- informuje OPZZ Konfederacja Pracy. Związkowcy zapowiadają ogólnopolski strajk ostrzegawczy jutro, tj. w sobotę i informują o przebiegu akcji.
„Wychodzimy przed zakład pracy”. Jutro wielki strajk!

Przypomnijmy, że spór na linii pracownicy oraz reprezentujący ich związkowcy z OPZZ a zarząd Dino trwa od wielu miesięcy. Pracownicy żądają podwyżek i poprawy warunków pracy. Przedstawiciele zarządu marketów wywodzących się z Krotoszyna brali udział w negocjacjach z pracownikami, ale rozmowy spełzły na niczym. W przyszłym tygodniu planowana jest kolejna tura rozmów, ale by „zmiękczyć” nieugięte stanowisko zarządu, pracownicy na sobotę, 25 kwietnia przygotowali duży strajk. Jak ma wyglądać ta akcja?

Strajk ostrzegawczy w Dino rozpocznie się 25 kwietnia 2026 r. w godzinach 12:00–14:00. W tym czasie markety i magazyny Dino Polska S.A. wstrzymują pracę. Zabezpieczamy stanowiska i wychodzimy przed zakłady pracy. Prawo do strajku jest prawem człowieka. Zwyciężymy – informuje OPZZ.

Obligatoryjnie strajk ogłoszono dla wszystkich placówek Dino w Polsce, ale czy wszyscy pracownicy są do niego dołączą, dowiemy się w sobotę. Związkowcy apelują o wsparcie do pracowników innych sieci handlowych, bo i w innych marketach sytuacja pracowników daleka jest od idealnej. 

Przyjdźcie pod najbliższy market Dino. Zapraszamy także klientów do okazania solidarności – zrezygnujcie z zakupów w czasie strajku. Wasze wsparcie ma znaczenie – informuje związek zawodowy.

OPZZ uruchamia też dwie telefoniczne linie wsparcia dla pracowników, którzy chcą przystąpić do strajku. 

📞503 060 752

📞781 058 670


PRZECZYTAJ TAKŻE:
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

herakicek 24.04.2026 22:17
Ciekawe czy w innych sieciach marketów jest respektowane prawo pracownicze? Wygląda to na nagonkę na POLSKĄ sieć. Robiąc codzienne zakupy widzimy "szczęśliwe " miny pracowników Lidla, Biedronki (szczególnie), Netto itd. Ciekawe dlaczego "związki zawodowe" tak bardzo pochylają się nad nieszczęściem pracowników sieci Dino? Zobaczmy ich sponsorowanie a będziemy wiedzieli wszystko.

Loko 24.04.2026 11:08
Czy tylko w tym jednym miejscu pracownicy są tak traktowani ? Niestety prawie w każdym prywatnym przedsiębiorstwie.

xxxx 24.04.2026 09:41
Sporo Pan właściciel straci taki strajk w całej Polsce to milionowe straty ciekawe na czym sobie to odbije ??

monia 24.04.2026 07:36
POPIERAM POPIERAM PRACOWNIKÓW DINA .Właściciel uważa pracowników za tanią siłę roboczą .trzeba mu przypomnieć ,że niewolnictwa w Polsce już nie ma jest XXI wiek .A on sobie żyje w bezwstydnym przepychu i się bogaci WSTYD HIPOKRYZJA !!!

herakicek 24.04.2026 22:28
Bezwstydny przepych? Hipokryzja? A kto Pani zabronił wybudować jeden sklep, a potem kilka tysięcy następnych? Może trzeba było mieć pomysł, wizję i upór żeby to zrobić bez pomocy Unii Europejskiej, grantów i innych bzdur. Proszę popierać pracowników zatrudnianych w Polsce przez sieci zagraniczne np. Lidla czy Biedronkę, Zgodnie z pkb tych krajów pracownicy powinni zarabiać minimum 30% niż w polskim DINO. Ciekawe dlaczego tak nie jest w XXI wieku?

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama