Formularz zgłoszenia ma 6 stron. Do wypełnienia jest 13 rubryk. ZNAJDZIESZ GO TUTAJ
Trzeba między innymi podać nazwę zadania, określić, czy jest to inwestycja ogólnomiejska czy osiedlowa, wskazać lokalizację realizacji zadania, ocenić dostępność przyszłej inwestycja dla kaliszan, uzasadnić jej cel i wyjaśnić, jak wpłynie na życie mieszkańców. Wnioskodawca musi też opisać harmonogram wykonania swojego pomysłu i oszacować koszty wcielenia propozycji w życie.
Do formularza należy załączyć listę poparcia co najmniej 10 osób. Wnioski przyjmuje Biuro ds. Promocji i Informacji Miejskiej, stamtąd zostaną one przekazane do weryfikacji do poszczególnych wydziałów. W razie problemów przy wypełnianiu formularza, można zgłosić się do urzędników po pomoc. W każdym wydziale Urzędu Miejskiego zostały wyznaczone do tego odpowiednie osoby.
Kaliszanie na zgłoszenie swojego pomysłu do budżetu obywatelskiego mają czas do 3 sierpnia.Weryfikacja propozycji będzie odbywać się na bieżąco. Do 2 września poznamy zaakceptowane wnioski, które znajdą się na liście do głosowania. Lista wniosków odrzuconych wraz z uzasadnieniem takiej decyzji także zostanie opublikowana.
Więcej o zasadach nowego budżetu obywatelskiego Kalisza pisaliśmy TUTAJ
AG, fot. archiwum
Napisz komentarz
Komentarze