Z głębokim żalem żegnamy Profesora Macieja Szajnera – wybitnego neuroradiologa, który od 2020 roku był częścią zespołu naszego szpitala.
Dzięki swojej wiedzy, doświadczeniu i niezwykłemu oddaniu pacjentom, Profesor Szajner wniósł nieoceniony wkład w rozwój leczenia wewnątrznaczyniowego w Kaliszu.
Regularnie przyjeżdżał do nas z Lublina, aby przeprowadzać skomplikowane zabiegi na naczyniach mózgu – ratując zdrowie i życie osób, dla których był nierzadko ostatnią nadzieją.
Był nie tylko autorytetem na arenie krajowej i międzynarodowej, ale przede wszystkim lekarzem z prawdziwego powołania – cichym bohaterem wielu dramatycznych historii naszych pacjentów.
Zostanie w naszej pamięci jako człowiek wielkiej klasy, który łączył naukę, precyzję i empatię. Dziękujemy za każdy dzień spędzony z nami.
Składamy wyrazy współczucia Bliskim i Współpracownikom - napisał kaliski szpital w swoich mediach społecznościowych.

Pacjenci prof. Szajnera są głęboko poruszeni jego nagłym odejściem.
Ciężko się będzie pozbierać po tej wielkiej stracie...💔 To był człowiek wyjątkowy pod każdym względem. I odczuł to każdy kto miał to szczęście Go poznać. Uratował tylu z nas.. Nasz Mistrz. Jeszcze się kiedyś spotkamy Profesorze - napisała Beata.
Ogromna strata. Maciej był mistrzem w swojej dziedzinie, ale przede wszystkim był bardzo dobrym, wspaniałym i skromnym człowiekiem. Zawsze szczery, zawsze uśmiechnięty., zawsze służący pomocą i cenną radą. Wiele się od Niego nauczyliśmy. Bardzo będzie nam Go brakować - napisał Robert.
Szokująca wiadomość! Młody człowiek w kwiecie wieku, tak niezwykle ważny dla wielu chorych. Osierocił mnóstwo pacjentów!
Los jednak jest okrutny i płata ludziom figle.
Wyrazy głębokiego współczucia dla tych wszystkich dla których był Pan ważny a teraz pozostali sami sobie - napisała Aneta.
Jak podaje Polskie Towarzystwo Radiologiczne dr hab. n. med. Maciej Szajner, neuroradiolog z Zakładu Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego Nr 4 w Lublinie, wiceprezes Sekcji Neuroradiologii Zabiegowej PLTR. Wieloletni członek zarządu Europejskiego Towarzystwa Minimalnie Inwazyjnej Terapii Neurologicznej, przedstawiciel Polski w European Board of Neurointervention.
Od początku swojej kariery zawodowej związany z lubelską uczelnią medyczną oraz Zakładem Radiologii Zabiegowej i Neuroradiologii. Był uznanym w kraju i na arenie międzynarodowej ekspertem w dziedzinie neuroradiologii zabiegowej i podejmował się leczenia pacjentów z najbardziej skomplikowanymi patologiami naczyń mózgowych, zwłaszcza malformacji tętniczo-żylnych.
Zajmował się leczeniem chirurgicznym różnych schorzeń naczyniowych oraz rozrostowych ośrodkowego układu nerwowego, w szczególności: chorób mózgu, rdzenia kręgowego, przetok tętniczo-żylnych, naczyniaków - AVM OUN, tętniaków wewnątrzmózgowych, krwotoków wewnątrzrdzeniowych, wewnątrzmózgowych, leczeniem stanów niedokrwiennych OUN, miażdżyca naczyń OUN, dodatkowo w zakres działalności wchodzą: leczenie guzów twarzoczaszki i szyi, guzy nerek.
Swoje doświadczenie zdobywał, kształcąc się u największych autorytetów. Był stypendystą Rządu Republiki Francji, Fundacji Pont Neuf Mme. B. Chiraque oraz NATO Science Scholarschip Oxford University.
Członek licznych towarzystw naukowych polskich i zagranicznych, recenzent czasopism polskich i zagranicznych.
Prywatnie pasjonat muzyki, który swoją grą w zespole Zdrowy Margines ubogacał niejeden zjazd radiologiczny.
Napisz komentarz
Komentarze