Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Trening siłowy z odpowiednimi obciążeniami

Treningi siłowe cieszą się dużą popularnością nie tylko wśród mężczyzn, ale także u kobiet. Do wyboru są różnorodne obciążenia, które można dopasować zgodnie ze swoimi potrzebami. Przy czym warto sprawdzić obciążenia, które nazywane są olimpijskimi. Dlaczego? Ponieważ to one są dopasowane do oficjalnych standardów. Jest to ważne, ponieważ dzięki temu będzie można m.in. sprawdzić postępy, jakie z czasem będzie się wykonywało.
  • Źródło: artykuł sponsorowany
Trening siłowy z odpowiednimi obciążeniami

Produkty wysokiej jakości

Jak definiuje się obciążenia olimpijskie? Otóż ich waga może wynosić maksymalnie 2% odchylenia od nominalnej wartości. Jeżeli wartość ta jest większa niż 2%, oficjalne środowisko sportowe mówi o obciążeniach niskiej jakości. Dbając o swój trening, warto inwestować w to, co jest najlepsze. Ważny jest również sam otwór, który znajduje się w obciążeniach. Otóż musi się on mieścić w granicach 50 a 51 mm.

Jest jeszcze trzeci wymóg, który musi zostać spełniony przez tego rodzaju obciążenia. Mowa tutaj mianowicie o kolorach. W tym celu wypowiedział się Międzynarodowy Związek Podnoszenia Ciężarów. Zieleń to odcień dedykowany dla obciążeń 10 kg, żółty to 15 kg, a niebieski to 20 kg. Na samym końcu znajdują się obciążenia czerwone, których kolor wynosi 25 kg. Oto podstawowe informacje na temat obciążeń, które oficjalnie wykorzystywane są podczas olimpiad.

Jakie ćwiczenia z dodatkowym obciążeniem?

Kiedy jesteśmy już wyposażenie, możemy zaplanować trening z obciążeniem. Oto kilka ćwiczeń, które warto wykonywać regularnie, aby móc z czasem zaobserwować efekty:

  • Przysiady ze sztangą na barkach lub trzymając ją z przodu, opartą na ramionach – ważne jest prawidłowe napięcie mięśni brzucha, jak również ustawienie stóp na szerokość bioder. Kolana i biodra należy uginać w jednym momencie.
  • Martwy ciąg – schodząc do dołu, sztanga z obciążeniem powinna znajdować się maksymalnie ok. 20 cm nad podłogą. Ręce trzymają sztangę w dole. W trakcie wykonywania ćwiczenia sztanga wciąż powinna znajdować się w wyprostowanych rękach.
  • Pochylanie się ze sztangą opartą na barkach do przodu – potocznie ćwiczenie to nazywa się "dzień dobry". Ruch przypomina ten, który wykonuje się, kłaniając się innej osobie na powitanie. Należy jednak pamiętać o zachowaniu prawidłowej postawy i powolnym wykonywaniu ruchów;
  • Wyprosty bioder – przy czym do wykonania tego ćwiczenia potrzebna jest specjalna ławeczka. Plecami należy się o nią oprzeć, stopy trzymając na ziemi.

Obciążenia razem ze sztangą można wykorzystać także do wykonania wykroków ze sztangą, wyciskania sztangi w leżeniu i wielu innych.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 14°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama