„Od młodzika do olimpijczyka”. Rekordy życiowe kaliskiej pływaczki

Dwa rekordy życiowe ustanowiła kaliszanka Lena Klimaszewska podczas drugiej tegorocznej edycji zawodów pływackich „Od młodzika do olimpijczyka”.

Zmagania odbyły się w miniony weekend w Lublinie i wystartowało w nich 867 zawodniczek i zawodników w wieku 8-13 lat z 67 klubów z całej Polski. W stawce tej znalazła się 8-letnia kaliszanka Lena Klimaszewska, która rywalizowała na czterech dystansach. Na dwóch z nich ustanowiła nowe rekordy życiowe.

W wyścigu na 50 m stylem dowolnym pływaczka trenująca w klubie MUKS "TUREKin pływa" zajęła piąte miejsce (41.87 – rekord życiowy). Na tej samej lokacie uplasowała się na 50 m stylem grzbietowym (47.70). Z kolei na 50 m stylem klasycznym sklasyfikowana została na siódmej pozycji, ale z nową „życiówką” (58.36). Natomiast na zakończenie zmagań była czwarta na 50 m stylem motylkowym (57.29).

W grudniu uczennica Szkoły Podstawowej nr 14 w Kaliszu ma w planach starty w trzech imprezach – 2 grudnia rywalizować będzie na Termach Maltańskich w Poznaniu, 16 grudnia wystartuje w Warszawie w trzeciej edycji zawodów „Od młodzika do olimpijczyka”, a dzień później uda się na zmagania do Torunia.