Seniorskie medale kaliskich pływaków

Od czwartku w Poznaniu rozgrywane są Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w pływaniu. Po dwóch dniach rywalizacji reprezentanci sekcji pływackiej KKS Włókniarz 1925 Kalisz mają na swoim koncie trzy medale, w tym dwa seniorskie.

Już w pierwszym dniu zawodów po cenną zdobycz sięgnęła Julia Maik. Podopieczna trenera Dominika Grudzińskiego wywalczyła brąz na 100 m stylem motylkowym. W finale uzyskała czas 59.36, ustępując jedynie Wiktorii Piotrowskiej z AZS AWF Warszawa (58.95) i Paulinie Pedzie z AZS AWF Katowice (59.03). Wcześniej kaliska pływaczka wygrała eliminacje z wynikiem 1:00.36. W kategorii młodzieżowej sklasyfikowana została na drugiej lokacie, co przełożyło się na srebro.

W czwartek na ostatnim stopniu podium stanął również Piotr Ludwiczak. Zawodnik KKS-u zdobył brązowy medal na 50 m stylem dowolnym. Dystans ten przepłynął w finale w czasie 22.45. Szybsi byli tylko Paweł Juraszek z AZS KU Politechniki Opolskiej (22.09 – minimum na MŚ) i doświadczony Konrad Czerniak z MKP Szczecin (22.24).

Warto dodać, że cenny krążek wywalczył także kaliszanin Bartosz Piszczorowicz. Pływak, reprezentujący obecnie KU AZS UMCS Lublin, zdobył w piątek srebro na dystansie 200 m stylem dowolnym (1:49.12).

To nie koniec medalowych szans kaliskich pływaków. Zimowe Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców potrwają do niedzieli.