"Gorące Ściganie na Termach". Worek medali pływaków KKS-u

Znakomicie w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Gorące Ściganie na Termach” spisali się reprezentanci sekcji pływackiej KKS Kalisz. W zawodach w Poznaniu wywalczyli aż 57 medali.

Wysoką dyspozycję potwierdziła Julia Maik. Podopieczna Dominika Grudzińskiego zwyciężyła na trzech dystansach – na 50 i 100 m stylem dowolnym oraz na 50 m stylem motylkowym. W ten sposób wygrała klasyfikację na najlepszą zawodniczkę w kategorii kobiet 16 lat i starsze, z wynikiem 2301 punktów FINA.

W gronie mężczyzn 16+ równych sobie nie miał trenujący w KKS-ie Piotr Ludwiczak, który zgromadził 2127 punktów FINA, zwyciężając na 50 m stylem dowolnym, 50 m stylem motylkowym i 100 m stylem zmiennym. Trzecie miejsce w kategorii 13-latków zajął natomiast Miłosz Piszczorowicz (1282 pkt). Tuż za nim w zestawieniu znalazł się jego klubowy kolega Filip Idzikowski (1251 pkt).

W czołowych „ósemkach” w klasyfikacjach na najlepszych zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych plasowali się ponadto Gabriela Golanowska (5., kat. 16 lat i starsi), Antonina Frąszczak (7., kat. 14-15 lat), Zuzanna Drajer (8., kat. 14-15 lat), Magdalena Miaskowska (7., kat. 13 lat), Pola Paszczyńska (6., kat. 10 lat i młodsi), Bartosz Binek (5., kat. 14-15 lat), Jakub Sapiński (4., kat. 11 lat), Tymoteusz Jakóbek (6., kat. 11 lat) i Maciej Połczyński (8., kat. 10 lat i młodsi).

Oprócz wyżej wspomnianych zawodniczek i zawodników medale w indywidualnych startach zdobywali również Nadia Krajewska, Wiktoria Wojtkowiak, Patryk Sadłowski, Olga Langwerska, Antonina Walczak, Jakub Chałupka, Naomi Petrol, Leon Mendak, Zuzanna Tomeczek i Jakub Binek. W sumie kaliszanie wywalczyli aż 57 krążków, w tym jedenaście złotych, regularnie poprawiając przy tym swoje rekordy życiowe. Więcej medali padło łupem tylko pływaków MKP Szczecin (75).