Porażka na koniec roku. Szczypiornistki AWS Energa uległy Piotrcovii (ZDJĘCIA)

Porażką tegoroczne zmagania w ORLEN Superlidze Kobiet zakończyły szczypiornistki AWS Energa Szczypiorno Kalisz. W sobotę w hali Arena podopieczne Łukasza Kobusińskiego po raz drugi w tym sezonie uległy Piotrcovii Piotrków Trybunalski.

Obie ekipy spotkały się już na inaugurację rozgrywek. Wtedy górą była Piotrcovia, która wygrała na własnym parkiecie 36:24. Do przerwy był jednak remis 15:15, więc przed meczem otwierającym rundę rewanżową można było mieć nadzieję, że kaliszanki powalczą o dobry wynik. Tak się jednak nie stało i w sobotę po raz drugi w tej kampanii musiały uznać wyższość oponentek.

Dla podopiecznych Łukasza Kobusińskiego sobotni pojedynek był ostatnim w tym roku kalendarzowym meczem o stawkę. Zawodniczki beniaminka były więc zdeterminowane, aby przed przerwą w rozgrywkach podreperować swój dorobek. Tej determinacji wystarczyło jednak tylko na pierwsze sześć minut, po których gospodynie prowadziły 4:2. Potem wróciły koszmary z poprzednich potyczek. Straty oraz niecelne podania i rzuty pozwalały rywalkom uruchamiać kontry, które pewnie kończyła skrzydłowa Joanna Gadzina, a także przejąć inicjatywę. Po serii trzech trafień piotrkowianki wyszły na pierwsze w tym spotkaniu prowadzenie (5:4), a później błyskawicznie powiększały przewagę. W 26. minucie obie drużyny dzielił dystans dziewięciu bramek. Było wtedy 15:6 dla Piotrcovii, która w drugiej połowie kontrolowała rywalizację, utrzymując przewagę oscylującą wokół dziesięciu goli. Ostatecznie miejscowe uległy przyjezdnym 21:29.

Teraz przed kaliskimi szczypiornistkami dłuższa przerwa. Do zmagań w ORLEN Superlidze Kobiet wrócą po Nowym Roku, w pierwszy weekend stycznia, kiedy to zmierzą się na wyjeździe z ekipą z Lublina.

***

AWS Energa Szczypiorno Kalisz – MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 21:29 (9:16)

AWS: Prudzienica, Falińska, Kukharchyk – Wilczek 7, Zamyshliak 5, Kaczmarek 2, Pilitowska 2, Stanisławczyk 2, Borysławska 1, Czapracka 1, Gliwińska 1, Kucharska, Lisewska, Miłek.
Kary: 10. min. Rzuty karne: 4/5.

Piotrcovia: Suliga, Sarnecka – Gadzina 8, Sobecka 3, Świerczek 3, Waga 3, Grobelna 2, Mokrzka 2, Szczepanek 2, Trbović 2, Królikowska 1, Martins Schneider 1, Polaskova 1, Radushko 1.
Kary: 6. min. Rzuty karne: 2/4.

Sędziowali: Sebastian Pelc i Jakub Pretzlaf (Rzeszów)