Gorzki koniec rundy. Ósma porażka szczypiornistek AWS Energa (ZDJĘCIA)

Ósmej porażki w dziewiątym meczu w ORLEN Superlidze Kobiet doznały szczypiornistki AWS Energa Szczypiorno Kalisz. W niedzielę w Arenie podopieczne Łukasza Kobusińskiego uległy wyraźnie Młynom Stoisław Koszalin 16:30.

Chyba mało kto spodziewał się, że niedzielny mecz będzie miał tak jednostronny przebieg. Wszak oba zespoły zgromadziły wcześniej po dwa punkty i zdawały sobie sprawę ze stawki spotkania. Poza tym znały się dość dobrze, bo mierzyły się ze sobą podczas turnieju mistrzyń o awans. Wtedy górą, po rzutach karnych, były kaliszanki. Tym razem na tle rywalek były zupełnie bezradne.

Podopieczne Łukasza Kobusińskiego przez cały mecz grały nerwowo. Studzić emocje szkoleniowiec musiał już w 7. minucie, gdy jego zespół przegrywał 1:5. Gospodyniom udało się wprawdzie odrobić straty, a nawet wyjść na prowadzenie, gdy w 19. minucie na 6:5 trafiła Oleksandra Zamyshliak, ale potem miejscowe znów popełniały błędy zarówno w ofensywie, jak i obronie. Ten przestój drogo je kosztował, bo przed przerwą rywalki uciekły na 11:6, co w dalszej perspektywie zaważyło na wyniku. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszym kwadransie drugiej połowy. Przyjezdne zakończyły go serią siedmiu bramek, po której odskoczyły na 24:12. Ostatecznie zwyciężyły wyraźnie – 30:16. Bohaterką teamu z Koszalina okazała się bramkarka Natalia Filończuk, która odbijała rzuty ze skutecznością aż 48 procent.

Niedzielnym meczem kaliski beniaminek zakończył pierwszą rundę zmagań w fazie zasadniczej ORLEN Superligi Kobiet. Rewanże rozpocznie już za tydzień. W sobotę, 18 listopada, o godzinie 16:00 podejmie w Arenie ekipę Piotrcovii Piotrków Trybunalski, z którą przegrała na inaugurację sezonu 24:36. Dla kaliszanek będzie to ostatni ligowy pojedynek w tym roku kalendarzowym.