Zacięte derby. Kaliskie szczypiornistki powalczyły w Gnieźnie (ZDJĘCIA)

Szczypiornistki AWS Energa Szczypiorno Kalisz mocno deptały po piętach zawodniczkom MKS URBIS Gniezno, ale ostatecznie nie udało im się sprawić niespodzianki. Rywalki wygrały derbowy pojedynek, ale nieznacznie, bo 30:28.

Czwarte w tabeli ORLEN Superligi Kobiet gnieźnianki były faworytkami niedzielnego starcia. Derbowe pojedynki często jednak rządzą się swoimi prawami i tak też właśnie było przy okazji pierwszego na superligowym szczeblu meczu o prymat w Wielkopolsce. Kaliski beniaminek nie zaczął wprawdzie najlepiej, bo po ośmiu minutach przegrywał 1:7, ale jeszcze przed przerwą zniwelował dystans. W 25. minucie po dwóch trafieniach Sylwii Lisewskiej remisował z gospodyniami 13:13, a na półmetku tracił do nich tylko jedną bramkę (15:16). Po powrocie na parkiet podopieczne Łukasza Kobusińskiego wyszły nawet na prowadzenie. Po rzucie Katarzyny Wilczek i skutecznym karnym w wykonaniu Katarzyny Pilitowskiej tablica wskazywała wynik 17:16 na korzyść kaliszanek. I choć potem przyjezdne znów musiały odrabiać sześciobramkową stratę, to końcowe rozstrzygnięcie nadal było sprawą otwartą, bo na minutę przed ostatnią syreną, po dwóch golach Oleksandry Zamyshliak, team znad Prosny tracił do miejscowych tylko jedną bramkę (28:29). Decydująca akcja należała jednak do gnieźnianek i po celnej próbie Nikoli Szczepanik na 30:28 to one cieszyły się z derbowej wygranej. Świetne zawody w ich szeregach rozegrała Malwina Hartman, która rzuciła jedenaście goli. W kaliskim zespole najczęściej, bo siedmiokrotnie, trafiała Daria Miłek.

Po ośmiu kolejkach beniaminek z Kalisza nadal zamyka tabelę ORLEN Superligi Kobiet, ale ma tyle samo punktów (2), co dziewiąte w zestawieniu Młyny Stoisław Koszalin. I właśnie z tym zespołem podopieczne trenera Kobusińskiego zmierzą się w kolejnym boju. Odbędzie się on w niedzielę, 12 listopada, o godzinie 16:00 w hali Arena.