Pierwsze zwycięstwo AWS Energa Szczypiorno w ORLEN Superlidze Kobiet (ZDJĘCIA)

Po sześciu porażkach piłkarki ręczne AWS Energa Szczypiorno Kalisz wywalczyły pierwsze punkty i zarazem pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach ORLEN Superligi Kobiet. W niedzielę podopieczne Łukasza Kobusińskiego pokonały w hali Arena po rzutach karnych ekipę Handball JKS Jarosław.

Niedzielny triumf ma wymiar szczególny, bo to pierwszy sezon z udziałem drużyny z Kalisza w najwyższej klasie rozgrywkowej piłkarek ręcznych. Dość długo, bo aż przez sześć kolejek beniaminek znad Prosny płacił frycowe. W siódmej serii w końcu się przełamał, pokonując po emocjonującym starciu ekipę z Jarosławia.

Podopieczne Łukasza Kobusińskiego mogą tylko żałować, że zamiast trzech punktów dopisały do swojego dorobku tylko dwa. Przez znakomitą większość meczu miały bowiem wyraźną kontrolę nad jego przebiegiem. W 12. minucie odskoczyły przyjezdnym na pięć trafień (10:5) i taką przewagę utrzymały do przerwy. Po powrocie z szatni powiększyły ją do ośmiu bramek. Taki dystans dzielił obie drużyny jeszcze w 46. minucie (24:16). Potem jednak kaliszanki miały spore problemy w ofensywie, zaś przeciwniczki trafiały seryjnie, łapiąc wiatr w żagle. W konsekwencji na niespełna dwie minuty przed końcem przewaga AWS Energa stopniała do zaledwie dwóch goli (26:24). Czarny scenariusz spełnił się zaś w ostatnich sekundach - rywalki skutecznie skontrowały i doprowadziły do remisu.

Zwycięski zespół wyłoniony został w rzutach karnych. Gospodynie pomyliły się raz, ale rywalki nie wykorzystały dwóch prób. Decydującego o wygranej kaliskiej drużyny karnego pewnie wyegzekwowała Paulina Kucharska. Upominek dla MVP otrzymała natomiast Katarzyna Wilczek, która w całym spotkaniu rzuciła siedem bramek.

Na kolejny mecz kaliszanki pojadą do Gniezna, gdzie 5 listopada o 16:00 zmierzą się z miejscowym MKS URBIS.