Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Najczęstsze błędy podczas nadawania przesyłek

Korzystanie z usług kurierskich to jeden z najpopularniejszych sposobów na dostarczenie paczki do odbiorcy zarówno na terenie kraju, jak i za granicę. Warunkiem jednak jej sprawnego i bezpiecznego dotarcia jest prawidłowe przygotowanie paczki do wysyłki. By to zrobić, warto poznać najczęstsze błędy podczas nadawania przesyłek i samemu się ich wystrzegać. Jakie pomyłki najczęściej popełniamy i jak ich uniknąć? Więcej na ten temat przeczytasz w artykule.
  • Źródło: artykuł sponsorowany
Najczęstsze błędy podczas nadawania przesyłek

Codziennie na całym świecie wysyłanych jest miliony paczek. Większość z nich szybko i sprawnie trafia w ręce odbiorców, ale niektóre przesyłki kurierskie ulegają opóźnieniu, a nawet zagubieniu. Dlaczego tak się dzieje? Stosunkowo często może to wynikać z błędów, jakie popełniają nadawcy przygotowujący różnorodne towary do transportu. Oto lista najczęstszych “przewinień” i skuteczne sposoby na ich uniknięcie.

Błędne dane adresowe

To chyba najczęstsza pomyłka, jaka zdarza się osobom wysyłającym paczki. Błędy w imieniu czy nazwisku nadawcy, kodzie pocztowym, czy numerze mieszkania lub domu, mogą skutecznie opóźnić dostawę przesyłki, a nawet spowodować jej zwrot do nadawcy. Przy błędnych danych adresowych wpisanych na etykiecie, często zdarza się, że paczka po prostu wraca do nadawcy i trzeba ją wysłać jeszcze raz. Zanim więc przykleisz etykietę na paczkę i oddasz przesyłkę kurierowi, dokładnie sprawdź, czy wszystkie dane się zgadzają. Ważne również jest, by były one wpisane poprawnie. Najlepiej drukowanymi literami tak, by każdy mógł je łatwo przeczytać.

Błędne zapakowanie

Kolejny, często spotykany błąd podczas nadawania paczek, to nieprawidłowe zapakowanie. Zdarza się, że nadawcy umieszczają przedmioty w za małych lub zbyt dużych kartonach. Zdarzają się też nieprawidłowo przygotowane paczki o niestandardowych rozmiarach. W takiej sytuacji kurier może odmówić przyjęcia przesyłki, właśnie z uwagi na fakt jej błędnego zapakowania. By się przed tym uchronić, warto zawczasu dowiedzieć się, jak spakować konkretny przedmiot. Jeśli nie jesteś tego pewny, zawsze możesz zadzwonić na infolinię przewoźnika, z którego usług chcesz skorzystać. Konsultanci GLS, chętnie udzielą Ci niezbędnych wskazówek w kwestii zapakowania roweru, niewielkich mebli czy innych sprzętów o niestandardowych wymiarach.

Błędna waga i/lub wymiary

Nieścisłości w tej kwestii mogą wpłynąć na podwyższenie opłaty za przesyłkę. A jeśli wymiary lub waga paczki okażą się wyższe niż dopuszczane przez przewoźnika limity, kurier może odmówić przyjęcia paczki. By zapobiec takiej sytuacji, zawsze dokładnie mierz i waż przesyłkę przed zgłoszeniem jej do wysyłki. Pamiętaj, by robić to dopiero w momencie, gdy paczka jest dokładnie zapakowana. Karton czy folia zwiększa zarówno wymiary przesyłki, jak i jej wagę.

Błędnie naklejona etykieta

Często popełnianym przez nadawców błędem jest także nieprawidłowe przyklejenie etykiety z danymi. Wiele osób przykleja ją na zamknięciu, co grozi jej porwaniem lub w mało widocznym miejscu, co z kolei utrudnia sortowanie paczki. Ogólna zasada przyklejania etykiet mówi, by przytwierdzać je na największym boku paczki w takim miejscu, by dokument był łatwy w odczytaniu dla kuriera. Jeśli wysyłasz przesyłkę za granicę, dla większej pewności, można umieścić etykietę w specjalnych kieszeniach samoprzylepnych tzw. przylgach. Uchronią one dokument np. przed zawilgoceniem.

Błędny termin odbioru przesyłki

Ta sytuacja zdarza się najczęściej w przypadku klientów indywidualnych, którzy zamawiają kuriera do odbioru paczki, a gdy ten dociera pod wskazany adres, nikogo nie ma w domu lub nadawca dopiero zabiera się za pakowanie przesyłki. Pamiętaj, że zamawiając kuriera, Twoja przesyłka powinna być już szczelnie zapakowana, zmierzona i zważona oraz odpowiednio oklejona. Jeśli natomiast to kurier przywiezie dla Ciebie etykietę, jej przyklejenie powinno być jedynym działaniem, jakie wykonasz w jego obecności przed przekazaniem przesyłki do transportu.

Z kolei, gdy nie jesteś pewien, kiedy będziesz w stanie przygotować przesyłkę, warto w takiej sytuacji skorzystać z punktu Szybkiej Paczki. To sieć punktów nadania i odbioru przesyłek renomowanej firmy GLS. Punkty mieszczą się często w sklepach osiedlowych czy lokalach usługowych otwartych wieczorami, a nawet w weekendy. To sprawia, że możesz przynieść do nich swoją paczkę w najbardziej dogodnym dla Ciebie momencie. Na miejscu otrzymasz etykietę, którą należy przykleić na paczce. Tak przygotowaną przesyłkę zostawiasz w punkcie, skąd odbierze ją kurier i paczka ruszy do odbiorcy.

GLS to doświadczona firma logistyczna oferująca swoje usługi kurierskie na terenie całej Polski. Kurier Wrocław, kurier Białystok, kurier Szczecin – to tylko wybrane miasta, w których możesz przesłać paczkę z GLS. Wejdź na stronę przewoźnika i sprawdź, gdzie w Twojej okolicy znajduje się najbliższy punkt Szybkiej Paczki. Dzięki temu, że w całej Polsce jest ich już ponadto 5000, z pewnością jeden z nich znajduje się blisko Twojego miejsca zamieszkania lub pracy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1012 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: zatroskanaTreść komentarza: Naucz się czytać ze zrozumieniem. Mieszkałam. Teraz mieszkam w powiecie kaliskim. Gdybym tu nie mieszkała, to bym nie komentowała.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 16:26Źródło komentarza: Będzie protest w Kaliszu. „Chcą nam to zgotować Niemcy i UE”Autor komentarza: xxxxTreść komentarza: Przeczytaj dokładnie tekst a potem komentuj. "Po dokonaniu rozbiórek, krawężniki po wschodniej stronie jezdni zostaną ustawione w nowej linii obecnego ich przebiegu, zwiększając długość wydzielonego lewoskrętu przed wjazdem na skrzyżowanie z ulicą Wrocławską a po zachodniej stronie w linii obecnie przebiegających krawężników z wyjątkiem nowego przebiegu dla stanowisk postojowych – czytamy w dokumentacji przetargowej. "Data dodania komentarza: 12.07.2025, 15:45Źródło komentarza: II etap przebudowy. Wkrótce remont ważnej drogiAutor komentarza: PenTreść komentarza: Jak by policja cos faktycznie robiła w tym mieście to był by już dawno spokój ale tutaj oczywiście zastanawianie się zamiast doraźnych środków. Miasto nie jest duże, wystarczył by patrol w kilku kluczowych miejscach. Z patologia się nie dyskutuje bo ta ma za grosz empati, patologi wystawia sie mandaty i zabiera prawko i szybko był by spokój. Czy to takie trudne? Za co my płacimy podatki?Data dodania komentarza: 12.07.2025, 15:29Źródło komentarza: Nocne wyścigi na terenie Kalisza. Interweniuje radnyAutor komentarza: GodkaTreść komentarza: Wymienić pielęgniarkę naczelną, kadrową, Kuncwola, pielęgniarkę epidemiologiczną i przede wszystkich w trybie natychmiastowym zwolnić lekarza Samulaka.Data dodania komentarza: 12.07.2025, 15:12Źródło komentarza: Ile zarobi nowy dyrektor „Okrąglaka”? Znamy jego pensję
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama