Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Młody wiek, za duża prędkość. Amatorzy szybkiej jazdy zatrzymani przez drogówkę

Pomimo policyjnych apeli dotyczących rozwagi i przestrzegania obowiązujących przepisów wciąż nie brakuje nieodpowiedzialnych kierowców - amatorów szybkiej jazdy. Policjanci Ruchu Drogowego z kaliskie komendy tylko wczoraj zatrzymali 2 prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym.
Młody wiek, za duża prędkość. Amatorzy szybkiej jazdy zatrzymani przez drogówkę

Autor: fot. poglądowe policja.pl

Wczoraj policjanci z drogówki zatrzymali 2 prawa jazdy za rażące przekroczenie dozwolonej prędkości (powyżej 50 km/h) w obszarze zabudowanym. W pierwszym przypadku kontrola miała miejsce na terenie powiatu kaliskiego. 

- Policyjne urządzenie „TruCam” zarejestrowało prędkość VW Golfa z wynikiem 110 km/h. Kierowcą okazał się być 27-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna za swą nierozsądną jazdę został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz zatrzymano mu prawo jazdy. Przez najbliższe 3 miesiące nie będzie mógł również wsiąść za kierownicę - poinformowała podkom. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa KMP w Kaliszu

Kolejny kierujący zastał zatrzymany na terenie Kalisza. W tym przypadku odczyt prędkości kierowcy volkswagena wykazał 120 km/h. Okazało się, że za kierownicą pojazdu siedziała 23-letnia mieszkanka powiatu pleszewskiego. Za brawurę na drodze kobieta straciła prawo jazdy na okres 3 miesięcy oraz została ukarany grzywną w drodze mandatu karnego w wysokości 2000 zł

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków i kolizji na drogach, dlatego kierowca, który przekroczy dozwoloną prędkość o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym, musi liczyć się z utratą prawa jazdy na okres trzech miesięcy. 

Jeżeli pomimo zakazu będzie w tym okresie kierował pojazdem, trzymiesięczny okres zostanie przedłużony do sześciu miesięcy. W przypadku, gdy kierowca ponownie zlekceważy ten zakaz i wsiądzie za kierownicę, zostanie wydana decyzja o cofnięciu uprawnień do kierowania pojazdami. Aby je odzyskać trzeba będzie spełnić wszystkie wymagania stawiane osobom, które po raz pierwszy ubiegają się o prawo jazdy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Adam 02.09.2023 16:16
Wystarczy miec prawko ua i nic nie zrobia takim.Wczesniej laska z Ostrowa za spowodowanie kolizji dostala pouczenie,Ta za galke tez by

abs 01.09.2023 16:24
Wg.statystyki policji najwięcej wypadków powodują kierowcy w przedziale wiekowym 18-24 lata a główną przyczyną jest właśnie nadmierna prędkość.Zrobiłem pierwsze prawo jazdy kat.A+B w wieku 17 lat i zaraz po zdanym egzaminie zwróciłem się do ojca aby dał mnie swój samochód.Odmówił do czasu okazania prawa jazdy.Po chyba 2 czy 3 tygodniach usiadłem za kierownicą Fiata,ale już nie malucha lecz dużego.Nim wsiadłem ojciec poradził mi bym gdzieś na bocznych uliczkach potrenował samodzielną jazdę.Kursowałem między Dobrzecką,Graniczną,Mickiewicza, Kielecką,itd.szlifując ruszanie,parkowanie i omijanie.Dopiero później przeniosłem się do centrum miasta ale przy skręcaniu w lewo na krzyżówkach miałem czasem problemy.Zwłaszcza gdy na światłach z Harcerskiej skręcałem w lewo w Śródmiejską.Budynek z wagą zasłaniał widok i bałem się pojawienia samochodu jadącego prosto z Nowego Światu.Wstyd pisać ale w takich sytuacjach wolałem unikać wielu skrzyżowań lub jechać prosto aby później zawrócić i skręcić w prawo.Dziś,w dobie znacznie większego natężenia ruchu drogowego i znacznie dynamicznych pojazdów, młodzież ma zupełnie inne podejście w początkowym okresie samodzielnej jazdy.

Stary 01.09.2023 15:31
Wszystkiemu winni młodzi ale kto ich płodzi?

Dr 01.09.2023 14:14
Taaa.... młody wiek i pusty łeb...rzec można...

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 8 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama