Wielkopolskie medale lekkoatletów UKS 12 Kalisz

Pięć medali wywalczyli lekkoatleci UKS 12 Kalisz w Mistrzostwach Wielkopolski do lat 16. Dwa krążki padły łupem Macieja Pancewicza. Zawody rozegrano w minioną niedzielę w Poznaniu.

Tytuły mistrzowskie wywalczyli Nadia Woldańska (chód na 3 km, 17:02 – rekord życiowy) oraz Maciej Pancewicz (rzut dyskiem, 44,84 m), który ponadto sięgnął po srebro w pchnięciu kulą. W najlepszej próbie uzyskał odległość 10,95 m, ustanawiając w ten sposób „życiówkę”. Po brązowe medale sięgnęły natomiast Marianna Kowalczyk (bieg na 100 m, 12.87 – rekord życiowy) i Julia Graczykowska (chód na 3 km, 19:45 – rekord życiowy).

Nie dużo brakowało, żeby nasza ekipa cieszyła się z jeszcze jednego medalu i to złotego. Debiutująca w biegu na 300 metrów przez płotki Iga Golanowska była wyraźną liderką do przedostatniego płotka. Niestety zawodniczka zahaczyła płotek nogą zakroczną, co spowodowało upadek. Iga szybko się podniosła i dokończyła bieg na czwartej pozycji – informuje trener UKS 12 Kalisz, Paweł Wiśniewski.

Czwarta była ponadto Alicja Nowak, która rywalizowała w pchnięciu kulą, uzyskując w tej konkurencji wynik 8,97 m. – Zważywszy że Alicja jest wieloboistką, cieszy poprawienie przez nią rekordu życiowego w drugiej konkurencji, w której startowała, czyli w biegu na 80 metrów przez płotki. Uzyskała w nim czas 15.04 – dodaje trener Wiśniewski.

Na piątej lokacie sklasyfikowana została Nikola Otmianowska, która startowała w rzucie dyskiem (23.64). Warto też dodać, że rekord życiowy na 100 metrów poprawiła Nikola Solarczyk (14.37).

Zmaganiom w ramach Mistrzostw Wielkopolski U16 towarzyszył otwarty mityng, w którym też z powodzeniem uczestniczyli lekkoatleci UKS 12 Kalisz. Chód na 5 km wygrała Emilia Wiśniewska, która uzyskała rezultat 26:15. Życiówkę w biegu na 1500 m ustanowił z kolei Cyprian Grzegorek (4:24.24). Natomiast w biegu na 400 m najlepszy swój rezultat osiągnęła Aleksandra Kowalska (1:04.90).