Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nagła śmierć 2-miesięcznego chłopca. Wcześniej zmarła jego siostra

Prokuratura wyjaśnia okoliczności śmierci 2-miesięcznego chłopca z gminy Kotlin w powiecie jarocińskim. Dziecko zmarło nagle, wstępne ustalenia wykluczają udział osób trzecich. To druga śmierć tak małego dziecka w tej rodzinie. Rok temu w podobnych okolicznościach zmarła 2-miesięczna dziewczynka.
Nagła śmierć 2-miesięcznego chłopca. Wcześniej zmarła jego siostra

Autor: pixabay - zdjęcie poglądowe

Do tragedii doszło w piątek rano. Matka niemowlęcia zauważyła, że dziecko przystało oddychać. 

O godzinie 8.08 otrzymaliśmy zgłoszenie z Wojewódzkiego Centrum Powiadamiania Ratunkowego, gdzie wcześniej zadzwoniła matka dziecka. Z przekazanej przez nią informacji wynikało, że dwumiesięczny chłopiec nie oddycha - mówi portalowi jarocińska.pl asp. sztab. Agnieszka Zaworska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Jarocinie.

Niestety na pomoc było za późno. Lekarz stwierdził zgon chłopca. Prokurator zlecił sekcję zwłok dziecka. Matce została zapewniona pomoc psychologiczna.

Jak ustaliła jarocińska.pl to już drugi taki dramat, przez który przechodzi ta rodzina. Pod koniec września ubiegłego roku w tej samej rodzinie zmarła 2-miesięczna dziewczynka. Śledztwo wykazało, że przyczyną zgonu była tzw. śmierć łóżeczkowa.

- W przypadku śmierci dwumiesięcznej dziewczynki stwierdzono zgon w wyniku bezdechu, tak zwanej śmierci łóżeczkowej. Tym razem podejrzewamy tę samą przyczynę – powiedziała serwisowi polsatnews.pl rzeczniczka jarocińskiej policji. 

Rodzina z powodu złej sytuacji materialnej jest pod opieką pomocy społecznej. Rodzice wychowują obecnie dwójkę dzieci. W rodzinie występuje problem przemocy, bo ojciec dzieci ma założoną niebieską kartę. Jak przekazuje policja – nie było go w domu w dniu śmierci syna, ani rok wcześniej, gdy zmarła jego córka.

Śmierć łóżeczkowa, zespół nagłego zgonu niemowląt - nagła śmierć pozornie zdrowego niemowlęcia w czasie snu.

Przyczynami nagłej śmierci łóżeczkowej są:

niedobór serotoniny

bezdech, występujący u każdego niemowlęcia i zwykle niegroźny; jednak jeśli się przedłuża, rodzice powinni zareagować

wady serca dziecka

ucisk tętnicy kręgowej − jeśli główka dziecka zbyt mocno się odchyli, gdy leży ono na brzuchu, może dojść do zablokowania dopływu krwi do mózgu

genetyczne podłoże choroby, o czym mogą świadczyć wcześniejsze przypadki w rodzinie

zakażenie bakteriami, na przykład pałeczką okrężnicy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 1°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1028 hPa
Wiatr: 9 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama