Tablice energetyczne zgodne ze standardem Energa
Energa to jeden z większych operatorów w Polsce obsługujący spore grono odbiorców indywidualnych oraz firmowych. Swoją infrastrukturę energetyczną przedsiębiorstwo oznacza zgodnie z wewnętrznymi regulacjami. Są one ujęte w wersji pierwszej dokumentu „Standardy oznakowania i numeracji obiektów energetycznych” z dnia 31.12.2014 roku, które obowiązują w sieci dystrybucyjnej Energa Operator. Firma zleca wykonanie tablic na zamówienie, a wśród nich są takie z napisem „Nie dotykać urządzenie elektryczne” czy numerami danych obwodów.
Znakowanie infrastruktury energetycznej Tauron
Tauron dostarcza energię elektryczną do wielu gospodarstw i firm w Polsce. Dba przy tym o właściwe oznakowanie elementów infrastruktury energetycznej, mając na uwadze bezpieczeństwo osób postronnych, w tym serwisantów wykonujących na słupach prace konserwacyjne i naprawcze.
Do produkcji tablic energetycznych stosuje się zgodne ze standardem z października 2017 roku. Jest to załącznik do Standardu technicznego nr 25/2017 „Stacje transformatorowe słupowe SN/nN do stosowania w TAURON Dystrybucja S.A”.
Jakie znakowanie energetyczne stosuje Enea?
Operator Enea to kolejny dystrybutor energii elektrycznej, który dba o prawidłowe znakowanie stacji transformatorowych, słupów, linii wysokiego i niskiego napięcia. Stosuje w tym celu tablice niebieskie, białe oraz żółte – najczęściej są to tabliczki z grawerami, które spełniają wymogi ujęte w dokumencie: „Tablice i znaki bezpieczeństwa oraz tablice identyfikacyjne – wzory i zasady ich stosowania w ENEA Operator Sp. z o.o”.
PGE Dystrybucja – jaki standard znakowania przyjmuje?
Obiekty energetyczne, którymi zarządza PGE Dystrybucja również wymagają produkcji zgodnie z indywidualnymi wymogami operatora. Są one ujęte i interpretowane w dokumencie z dnia 18.10.2021 pod tytułem „Opisy i oznaczenia elementów sieci dystrybucyjnej” obowiązującym w sieci dystrybucyjnej PGE Dystrybucja S.A.
Standard Innogy – jak wyglądają tablice produkowane dla tego operatora?
Tablice zgodne ze standardami Innogy są żółte lub niebieskie, rzadziej białe z czerwonymi obwódkami. W zależności od miejsca montażu i informacji, jakie zawierają, mogą być informacyjne lub ostrzegawcze. Ważne, aby były solidnie wykonane i widoczne w każdych warunkach atmosferycznych.
Napisz komentarz
Komentarze