Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

PSZOK otwarty dwa razy w tygodniu. Od kiedy?

Jak pozbyć się śmieci i odpadów? Są dwa sposoby: wyrzuć je do odpowiednich pojemników i worków lub zawieź do PSZOK-u. Nie wiesz co zrobić z odpadami wielkogabarytowymi? Odpowiadamy - zostaw je nieodpłatnie w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych (PSZOK). A od 1 listopada punkt otwarty będzie dwa razy w tygodniu.

Co możesz zostawić w PSZOK-u: 

  • papier - opakowania z papieru i tektury: kartony, torebki papierowe, gazety, czasopisma, foldery, książki, zeszyty, papier szkolny, biurowy, ulotki itp. Należy pamiętać, by usunąć zszywki, plastikowe okładki oraz metalowe i plastikowe części opakowań. 
  • metale i tworzywa sztuczne, w tym butelki typu PET i po chemii gospodarczej, kubeczki po lodach, margarynach, jogurtach, plastikowe nakrętki, puszki po napojach i konserwach, worki, reklamówki, drobny złom żelazny, metale kolorowe itp. Nie będą przyjmowane: opakowań z zawartością, zderzaków samochodowych kołpaków, plastików samochodowych itp. 
  • szkło - pakowania ze szkła: bezbarwne i kolorowe, słoiki i butelki bez zawartości i nakrętek, opakowania szklane po kosmetykach itp., także szyby okienne, drzwiowe itp. 
  • opakowania wielomateriałowe: puste kartoniki po sokach, zupach, mleku itp. 
  • odpady ulegające biodegradacji, np. skoszona trawa, liście, drobne gałęzie, drzew, krzewów, kora drzew, kwiaty, 
  • meble i inne odpady wielkogabarytowe, np. tapczany, fotele, pufy, wykładziny, dywany, linoleum, materace, pierzyny poduszki, duże zabawki, parasole ogrodowe, meble ogrodowe, 
  • zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny: urządzenia chłodnicze i klimatyzacyjne (lodówki, chłodziarki itp.), małe i duże urządzenia elektryczne i elektroniczne (komputery, odkurzacze, pralki, wentylatory, telefony itp.). Nie przyjmuje się sprzętu zdekompletowanego. 
  • przeterminowane leki, farby, lakiery, przeterminowane oleje i tłuszcze (zamknięte w szczelnych niecieknących, oznakowanych opakowaniach), 
  • zużyte opony (4 sztuk na rok od samochodu osobowego z gospodarstwa domowego), 
  • zużyte baterie akumulatory, 
  • odpady budowlane i rozbiórkowe (300 kg z gospodarstwa domowego, powstałe w wyniku prowadzenia we własnym zakresie robót budowlanych nie wymagających pozwolenia na budowę ani zgłoszenia zamiaru prowadzenia robót budowlanych, do właściwego organu administracji), np. beton oraz gruz betonowy, gruz ceglany, zmieszane odpady z betonu, gruzu ceglanego, ceramiki glazury, terakoty, styropian, papa, kabina prysznicowa, 
  • odzież, tekstylia. Nie przyjmuje się jednak ścinków czy skrawków materiałów, włóczek, przędzy poprodukcyjnej. 
  • odpady medyczne powstałe w gospodarstwach domowych, np. podczas samodzielnego wykonywania zastrzyków, drobnych zabiegów po urazach i operacjach czy w przypadku przewlekłych chorób). Nie przyjmuje się jednak odpadów medycznych, wenflonów i opatrunków. Nie przyjmuje się olei i tłuszczy niewiadomego pochodzenia oraz farb tuszy i klei bez etykiety, olei w cieknących pojemnikach. 


Do 31 października punkt otwarty będzie trzy razy w tygodniu: 

  • wtorek od 10:00 do 17:00, 
  • czwartek od 10:00 do 17:00, 
  • sobota od 8:00 do 15:00 

z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy, 

od 1 listopada do 31 marca punkt otwarty będzie dwa razy w tygodniu 

  • środa od 10:00 do 17:00, 
  • sobota od 8:00 do 15:00,  

z wyjątkiem dni ustawowo wolnych od pracy. 

Od kogo przyjmowane są odpady w PSZOK? 

Odpady dostarczone do PSZOK przyjmowane są od mieszkańców nieruchomości zamieszkałych na terenie miasta Kalisza po okazaniu poniżej wymienionych dokumentów: 

     a) dokument tożsamości ze zdjęciem; 

     b) dokument potwierdzającego adres zamieszkania na terenie miasta Kalisza lub potwierdzenia uiszczenia opłaty za odbiór i zagospodarowanie odpadów z      nieruchomości lub potwierdzenia złożenia deklaracji ; 

Oraz od osoby trzeciej - po okazaniu dokumentu potwierdzającego jej tożsamość oraz przedstawieniu oryginału upoważnienia  (https://www.kalisz.pl/storage/file/core_files/2021/3/16/d968ed54541788dc9e74dd44f7b38ed0/Upowa%C5%BCnienie%20PSZOK.pdf )  i  oświadczenie ( https://www.kalisz.pl/storage/file/core_files/2021/3/16/3f468f65d66ee7fc94599af137d979f4/oswiadczenie%20PSZOK.pdf), które stanowią załączniki do Regulaminu Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Kaliszu. 

PSZOK nie jest miejscem na przyjmowanie odpadów z działalności gospodarczej, które powinny trafić do innego podmiotu zbierającego odpady czyli np.: firmy posiadającej odpowiednie zezwolenie lub bezpośrednio do instalacji komunalnej. 


Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Twój czas spędzony na Faktach Kaliskich jest dla nas najlepszym podziękowaniem za naszą pracę. Czym jeszcze możemy Cię zainteresować oprócz powyższego artykułu?

Wydawcą portalu faktykaliskie.info jest Fundacja Reakcja z siedzibą w Kaliszu. Z naszym zespołem prowadzimy dla Ciebie łącznie 5 różnych marek. Fakty Kaliskie już znasz. Poznaj pozostałe:

Telewizja Kalisz

Jako Telewizja Kalisz działamy na różne sposoby. Prowadzimy kanał telewizyjny w sieci Vectra i Multimedia. Jesteśmy w pierwszej 15 najpopularniejszych programów TV w tych sieciach. Mamy też możliwość emitowania własnych materiałów w sieci ogólnopolskiej, z dostępem do 2,5 mln abonentów. Prowadzimy też konto na You Tubie (10 tys. subskrybentów) dla  widzów z poza sieci tych dwóch operatorów, a nawet TikToka. Mamy tam już ponad 20 tysięcy najmłodszych widzów. Obserwuj Telewizję Kalisz w socialmediach:

TikTok    YouTube

A jeśli trzeba technicznie i merytorycznie jesteśmy przygotowani do przeprowadzenia transmisji telewizyjnej w jakości HD z każdego miejsca w Polsce. Mamy dwie maszyny emisyjne TriCaster i osiem kamer HD. 

I to właśnie od programu telewizyjnego zrodziła się nasza czwarta marka i zupełnie nowa gałąź działalności. 

Wylogowani

Dla ogólnopolskiej widowni Vectry i Multimedia Polska wyprodukowaliśmy program przygodowy "Wylogowani. Survival Challenge". W skrócie było tak: z grupą sześciu śmiałków wyjechaliśmy na sześć dni do lasu. Nie mieliśmy ze sobą jedzenia, schronienia czy jakiegokolwiek kontaktu ze światem zewnętrznym. A w lesie jak to w lesie, i wilki, kleszcze, komary, i burza. I wielka satysfakcja z tego, że daliśmy radę. Przetrwaliśmy. Poznaliśmy dobrze uroki lasu, trochę survivalowych sztuczek, ale przede wszystkim siebie, to na co nas stać.

"Wylogowanych" reklamowaliśmy hasłem: to więcej niż program i więcej niż przygoda. Dokładnie tak właśnie jest.  Bo teraz to już nie tylko program, ale realne leśne obozy, organizowane również zimą dla młodszych i starszych, zabieramy ich do pięknego lasu w sąsiedztwie urokliwego Nadwarciańskiego Parku Krajobrazowego i tam pomagamy im poznać naturę lasu, ale i poznać własną naturę. "Wylogowanych" w naszym lesie przybywa, a to dopiero początek tej przygody.  Śledźcie ich m.in. na Facebooku/Wylogowani 

oraz na TikToku   YouTube

Najlepsze z Kalisza

A gdy już wytrzepiemy z siebie wszystkie kleszcze, sosnowe igiełki i wrócimy z lasu do miasta, to  ogarniamy nowe produkty w naszym sklepie internetowym najlepszezkalisza.pl. Mamy pamiątki, śmieszne gadżety i całkiem na poważnie produkty związane z naszym miastem. Wpadajcie tam czasem, może znajdziecie coś dla siebie: najlepszezkalisza.pl

Fundacja Reakcja

Między działalnością medialno - leśną prowadzimy naszą fundację. W "Reakcji" zajmujemy się m.in. promocją zdrowego i aktywnego trybu życia, propagowaniem aktywności społecznej, dobrych relacji międzyludzkich i międzypokoleniowych, promocją lokalnego biznesu A do wypełniania tych misji idealnie służą i nasze media i las. Więcej o fundacji znajdziecie tutaj: fundacja-reakcja.pl

Podsumowując... prowadzimy dla Was pięć różnych marek, z różnych dziedzin życia. Razem możemy się uczyć, informować, bawić i rozwijać.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Podpis 12.10.2022 20:11
Ustawa śmieciowa miała być piękna. Mieliśmy płacić co miesiąc "abonament", a miasto miało zabierać od nas śmieci. A potem z roku na rok coraz większe ograniczenia. Kiedyś mogłem wystawić 5 worków liści, teraz wyłącznie kosz, a resztę muszę zawieźć na pszok; opon nie zabiorą, lodówki, tapczanu również. Tyle płacę a usługa coraz gorsza. Czekam dnia, gdy ograniczą odbiór do 3 worków na miesiąc i tyle...

Anna 12.10.2022 19:41
Powiat stać na opłacenie wywozu śmieci

rtytruyt 12.10.2022 15:20
https://721p-halloween-ends-watch-vorta.hp.peraichi.com/ https://haloween-ends-nna.hp.peraichi.com/ https://halloween-ends-nns.hp.peraichi.com/

piotr 12.10.2022 15:06
nie bedą przyjmowane... za wyjątkiem... max ileś kg... z dokumentem ze zdjęciem... z potwierdzeniem miejsca zamieszkania.... a pozniej sie dziwic ze ludzie wyrzucaja smieci do rowu...

życie 12.10.2022 15:36
A powiat nam będzie na osiedla pod kosze śmieci podrzucać ,

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 28 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama