Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Książki o wampirach dla młodzieży i dorosłych - po jakie tytuły warto sięgnąć?

Wampiry od wieków stymulują wyobraźnię i budzą grozę. Przedstawiane zwykle jako uosobienie elegancji i nienagannych manier, ubrane w wytworne stroje z epoki wiktoriańskiej, pełne wdzięku i skrywanych tajemnic są wytworem najgłębszych pragnień dotyczących władzy, mocy i nieśmiertelności. Historie o krwiożerczych bestiach wysysających krew z niewinnych ofiar rodziły się równolegle w wielu kulturach na całym świecie. Może jednak w tych historiach jest ziarno prawdy? A może są one tylko wyrazem lęków przed tym, co nieznane i niezrozumiane.
  • Źródło: artykuł sponsorowany
Książki o wampirach dla młodzieży i dorosłych - po jakie tytuły warto sięgnąć?

Klasyczne historie przesiąknięte krwią i romantyzmem

Książki o wampirach są doskonałym wyborem dla tych, którzy lubią się bać. Jeśli masz nerwy ze stali, będzie to także znakomita lektura do snu, oczywiście pod warunkiem, że nie będziesz się bać położyć do łóżka. Wśród książek przedstawiających romantyczną wizję wampira szukającego miłości godnym polecenia tytułem jest saga Zmierzch autorstwa Stephenie Meyer. Powieść w trzech częściach jest znakomitą lekturą zarówno dla młodzieży, jak i dla dorosłych. Jest to opowieść o przenikaniu światów ludzi i wampirów. Główni bohaterowie są tajemniczy, pociągający, a jednocześnie dzięki nim dowiadujemy się prawdy o sobie – nie zawsze to, co postrzegane jest jako zło wcielone, w istocie tym złem jest. Potworami mogą okazać się także ludzie pozbawieni wrażliwości, niezdolni do akceptacji inności i z zamkniętym umysłem.

Jeśli jednak chcemy poczuć grozę i w wampirach odnaleźć wcielenie zła doskonałym wyborem będzie powieść dla ludzi o mocnych nerwach stanowiąca klasykę gatunku i jeden z najlepszych dreszczowców w historii. Dracula autorstwa Brama Stokera otwiera niezwykły rozdział w historii powieści o wampirach, tworząc obraz wcielonego zła.

Wampiry nieco mniej mityczne

Zastanawiając się nad tym, czy wampiry istnieją, czy też są tylko wytworem wyobraźni ich twórców, warto przyjrzeć się uważniej ludziom. Wcielenie zła w osobie wampira jest niczym innym jak skumulowaniem najgorszych ludzkich cech w jednej postaci. Jednak wśród ludzi istnieją potwory gorsze od mitycznych krwiożerczych bestii. Powieść autorstwa Magdy Omilianowicz pod tytułem Wampir. Jak rodzi się zło jest historią opowiadającą o seryjnym mordercy, osobie, której obce jest człowieczeństwo w jakimkolwiek jego wymiarze. Bestia w ludzkiej skórze jest prawdziwym uosobieniem zła. Człowiek stworzony do zabijania, którego jedynym celem jest odnajdywanie rozkoszy w odbieraniu życia innym.

Gdzie fascynacja wampirami ma swoje źródło?

Wampiry są prawdziwym fenomenem. Wpływają nie tylko na literaturę, czy film. Ich mityczna moc i elegancja oddziałują także na muzykę i modę. Wiele osób pragnie upodobnić się do szykownych mistycznych postaci. W książce Wampiry wśród nas. Ukryta prawda autor odkrywa fenomen wampirów, opowiada o tym, skąd się wzięły i jakie są. Nieco bardziej naukowe podejście do historii wampirów odnaleźć możemy w książce Wampiry i wilkołaki. Źródła, historia, legendy od antyku do współczesności Erberto Petoia. Dowiemy się z niej wiele na temat historycznych podstaw opowieści o nadprzyrodzonych istotach.

Niezależnie od tego, czy wierzymy w istnienie wampirów, czy traktujemy te opowieści jedynie jako krwawe bajki, lub utożsamiamy ludzi z prawdziwymi bestiami, książki o wampirach zapewnią rozrywkę na długie wieczory.


 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 0°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1029 hPa
Wiatr: 7 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama