Dzieci i młodzież pracowały nad firmami przez 7 zajęć warsztatowych, które są częścią programu Smart Clubu. Uczyły się przy tym współpracy, komunikacji, planowania działań, tworzenia produktów czy materiałów marketingowych.
Te zajęcia były świetną okazją do realizowania kreatywnych rozwiązań, nauką rozwiązywania konfliktów, radzenia sobie z emocjami, współpracy czy szkołą sprawczości, organizacji, planowania i odpowiedzialności za realizację celu. Stawiamy nacisk na to, żeby uczyć tego, czego każdy z nas potrzebuje w życiu, bez względu na to, co będzie robił w przyszłości – mówi Agnieszka Kubicka – Błońska, właścicielka szkoły.
Dzieci i młodzież stworzyły 14 biznesów. A w nich kilka promujących aktywny tryb życia - Fitness wow - wśród dzieci i młodzieży, Fit Team - wśród pracowników siedzących za biurkiem.
Dociekliwa młodzież stworzyła biuro detektywistyczne Shadow Safe. Ciekawymi projektami są firmy promujące ideę zero waste - i tworzące ubrania z używanych rzeczy - tak działa firma Color Your Change i Rewear.
Były także firmy z dziedzin artystycznych - Smart Craft tworząca instruktażowe filmiki dla dzieci i młodzieży - jak tworzyć plastyczne cudeńka, czy Potmakers - nadająca doniczkom niepowtarzalności. Dzieci kochają przytulanki, stąd narodził się pomysł na Mysie Pysie - firmę, która tworzy maskotki szyte na podstawie projektów odbiorców czy Smart Sensoric - tworząca sensoryczne książeczki dla dzieci.
Powstały również dwie firmy, które organizują atrakcyjne zajęcia dla dzieci i młodzieży - Fun Day - dzień pełen wartościowej zabawy czy Przygody Małego Odkrywcy - firma organizująca urodziny, imprezy dla dzieci w formie przygody - stworzona przez chłopców 7-9 z I roku.
A firma Pyszne Dzień Dobry stworzona przez dzieci w wieku od 7 do 9 lat oferowała automaty ze zdrowymi śniadaniami dla dzieci:)
Grupa, która w ciągu trzech lat nauki w Smart Clubie zyskała miano najbardziej dociekliwej, zaprezentowała na targach stworzone przez siebie biuro detektywistyczne” – mówi Agnieszka Kubicka – Błońska. – Dla mnie osobiście największą radością jest oglądać jak dzieci, dla których kiedy zaczynały edukację w naszej szkole nawiązywanie relacji z innymi było dużym wyzwaniem, które były zamknięte w sobie, a dziś stają odważnie na scenie i prezentują swoje biznesy, zabierają głos, przełamują bariery, stają się bardziej pewne siebie. To jedne z ważniejszych owoców, o jakie chodzi nam w Smart Clubie.
Komisja Konkursowa (przedstawiciele kaliskich firm - Firmy Ignaszak, Grupy Firm Com40, Jolania, Baster oraz Borowiak Nieruchomości) wyróżnili trzy biznesy (za pomysł, prezentację na stoisku oraz na scenie), jednak uznali, że wszyscy uczestnicy targów są zwycięzcami, bo to czego nauczyli się podczas tworzenia firmy zostanie z nimi na zawsze.
Napisz komentarz
Komentarze