Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:10
Reklama
Reklama
Reklama

Lider na otwarcie wiosny. KKS wznawia drugoligowe rozgrywki

W niedzielę piłkarze KKS-u wznowią drugoligowe rozgrywki po zimowej przerwie. Już na początek czeka ich nie lada wyzwanie. Ich rywalem będzie lider zmagań, Stal Rzeszów. – Taki mecz na „dzień dobry” to świetna dla nas sprawa – nie ukrywa trener Bogdan Zając.
Lider na otwarcie wiosny. KKS wznawia drugoligowe rozgrywki

Po jesiennej części sezonu kaliski zespół plasuje się w tabeli na dwunastym miejscu, ale do lokaty barażowej traci tylko osiem punktów, więc wiosną jest w stanie włączyć się do walki o awans na wyższy szczebel. W powodzenie misji wierzy trener Bogdan Zając, który pozytywnie ocenia to, jak jego podopieczni przepracowali zimowy okres przygotowawczy.

Uszczelnienie obrony i finalizacja akcji w ofensywie – to były elementy, do których przywiązywaliśmy ogromną wagę podczas przygotowań. Bo one najbardziej szwankowały w tych jesiennych spotkaniach, w których prowadziłem zespół. Sparingi z mocniejszymi rywalami były stykowe i z każdym przeciwnikiem podjęliśmy walkę. Mimo że wyniki nie zawsze były zadowalające, zdarzały się błędy, to ogólnie byłem zadowolony z naszej postawy. Na niezłym poziomie wyglądała organizacja gry, są jeszcze pewne rezerwy, więc optymistycznie patrzę na to, co czeka nas w lidze – podkreśla trener Zając.

W kadrze niebiesko-biało-zielonych nie było rewolucyjnych zmian. Z zespołem pożegnali się m.in. weteran Marcin Radzewicz, napastnik Bartłomiej Maćczak i pomocnik Toni Segura, ale zakontraktowano bramkarza Mateusza Górskiego, powracającego nad Prosnę Nestora Gordillo i lewego obrońcę Jakuba Głaza. Ten ostatni to alternatywa dla Mateusza Mączyńskiego, który pod koniec przygotowań nabawił się kontuzji.

– Mateusz jest wyeliminowany z kilku pierwszych spotkań. Dlatego podjęliśmy decyzję o zakontraktowaniu Kuby Głaza. Wierzę, że szybko wkomponuje się w zespół i nasza obrona będzie mocniejsza. Na każdej pozycji mamy dwóch bardzo zbliżonych zawodników, możemy w każdym momencie stawiać na jednego albo na drugiego. Tak to powinno wyglądać w dobrze zorganizowanym zespole – zauważa szkoleniowiec KKS-u.

Wiosną jego drużyna ma grać w systemie z czwórką obrońców (wcześniej preferowane było ustawienie z trójką stoperów). – Myślę, że to przejście z trójki na czwórkę wygląda bardzo dobrze. W sparingach zdobywaliśmy sporo bramek, stwarzaliśmy sytuacje i w obronie też prezentowaliśmy się lepiej. Patrzymy z optymizmem i czekamy na pierwszy mecz. Myślę, że już w nim pokażemy swoją jakość – uważa kapitan „trójkolorowych”, Mateusz Gawlik.

Na otwarcie wiosennych zmagań team znad Prosny pojedzie do jaskini lwa. Stal Rzeszów jest liderem eWinner II ligi i zarazem jedynym zespołem w stawce, który w tym sezonie jeszcze nie przegrał u siebie. KKS chce to zmienić.

To będzie dobre spotkanie, aby pokazać już w pierwszym meczu, że mamy swoje atuty. Taki pojedynek na „dzień dobry” to świetna dla nas sprawa. Nie mamy nic do stracenia, możemy tylko zyskać. Po przerwie zimowej mamy nowe rozdanie. Wiele zespołów, które świetnie funkcjonowały jesienią, wiosną mają problemy. Tak samo działa to w drugą stronę. My wierzymy, że przy roszadach w składzie i zmianie pewnych założeń na boisku, przed nami jest dużo dobrego i z meczu na mecz będziemy coraz lepsi – przekonuje Bogdan Zając.

Mecz ze Stalą rozegrany zostanie w Rzeszowie w najbliższą niedzielę o godzinie 16:00. Transmisja dostępna będzie w aplikacji mobilnej eWinner, a także na platformie sportize.pl.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama