Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od 5 lat. Jakie problemy najczęściej zgłaszają kaliszanie?

Prawie 11 tysięcy zgłoszeń odnotowała kaliska policja przez 5 lat funkcjonowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Jak zapewnia komenda każde z nich jest weryfikowane i spotyka się odpowiednią reakcją. A na jakie zagrożenia skarżą się mieszkańcy?
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa działa od 5 lat. Jakie problemy najczęściej zgłaszają kaliszanie?

Przez 5-letni okres funkcjonowania mapy kaliscy policjanci odnotowali 10 701 zgłoszeń dotyczących różnego rodzaju zagrożeń, z których każde spotkało się z odpowiednią reakcją służb. Tylko w tym roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu zweryfikowali już blisko 1400 informacji naniesionych na mapę – mówi asp. Anna Jaworska-Wojnicz, oficer prasowa Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. - Każde pojedyncze zagrożenie było sprawdzane przez policjantów odpowiedniej komórki. Spośród 27 kategorii zagrożeń dostępnych na mapie, najczęściej zgłaszane były problemy związane z: nieprawidłowym parkowaniem, przekraczaniem dozwolonej prędkości, niewłaściwą infrastrukturą drogową, złą organizacją ruchu drogowego oraz spożywaniem alkoholu w miejscach niedozwolonych. Wymiernym efektem działań policji w wyniku naniesionych na mapę zagrożeń jest sama obecność policjantów w miejscach, gdzie oczekuje tego społeczeństwo.

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa funkcjonuje na terenie całego kraju od 5 października 2016 r. Aplikacja, która jest platformą wymiany informacji pomiędzy społeczeństwem a policją, została przygotowana na polecenie Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.  Dzięki programowi w prosty i przede wszystkim anonimowy sposób można zgłaszać policjantom wszelkie problemy związane z bezpieczeństwem. 

Mapa pomaga również wskazać miejsca, na które lokalne służby powinny zwrócić szczególną uwagę. Policja weryfikuje wszystkie zgłaszane sygnały o zagrożeniach, a jeśli informacje okażą się prawdziwe, podejmuje odpowiednie działania – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz. - Zachęcamy wszystkich korzystania do aplikacji i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami, dotyczącymi bezpieczeństwa. Jednocześnie przypominamy, że z narzędzia należy korzystać w sposób rozsądny. Każde naniesione na mapę zagrożenie wywoła odpowiednią reakcję Policji. Z jednego komputera można zgłosić jedno zagrożenie w ciągu doby. Zmiany wprowadzone w lipcu 2017 roku umożliwiły internautom m.in. dodawanie zdjęć oraz krótkich opisów dotyczących zagrożeń.

Należy pamiętać, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

Każdy użytkownik może podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do funkcjonowania Mapy za pośrednictwem skrzynki mailowej: [email protected]

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest dostępna TUTAJ.

MIK, fot. KMZB

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/FaktyKaliskie

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1003 hPa
Wiatr: 15 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: SzlachcicTreść komentarza: Susza bo chłopy podlewają pola to wody nie ma pompa do rzeki i pompują wodę na polaData dodania komentarza: 7.07.2025, 11:07Źródło komentarza: Susza hydrologiczna. W Prośnie wody coraz mniejAutor komentarza: Nocna StrażTreść komentarza: Państwo polskie nie robi nic w kwestii rozpijania społeczeństwa i plagi alkoholizmu. Alkohol to zwykła uzależniająca trucizna, tymczasem w naszym kraju panuje jakiś chory kult alkoholu. Wesele bez alkoholu? Grill bez alkoholu? Imieniny bez alkoholu? Każdy powód jest dobry żeby się uchlać. Taki przykład dajemy dzieciakom i rośnie następne pokolenie dla którego weekend bez alko nie istnieje. Część wsiada później n******a za kółko i jeszcze niewinne osoby na tym cierpią. Bawcie się tak dalej w tym chorym kraju.Data dodania komentarza: 7.07.2025, 09:48Źródło komentarza: Samorządowiec otwarcie o swoim alkoholizmie. Jest na odwykuAutor komentarza: TymuśTreść komentarza: Odkładajcie dalej budowę zbiornika koło Wielowsi Klasztornej! Mówcie dalej, że nie jest potrzebny taki zbiornik na Prośnie!Data dodania komentarza: 7.07.2025, 09:23Źródło komentarza: Susza hydrologiczna. W Prośnie wody coraz mniejAutor komentarza: kartografTreść komentarza: To już w sierpniu 1047 roku były zapisywane stany wód rzeki Prosny ? Ciekawe, nie wiedziałem. A gdzie to można zweryfikować ?Data dodania komentarza: 7.07.2025, 09:21Źródło komentarza: Susza hydrologiczna. W Prośnie wody coraz mniej
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]