Samorząd Województwa Wielkopolskiego jest organizatorem Konkursu od roku 2007. Celem Konkursu jest promocja regionalnych przedsiębiorstw stosujących innowacyjne rozwiązania w ramach sześciu inteligentnych specjalizacji dla Wielkopolski oraz działań opartych na zastosowaniu wodoru. Nagroda stanowi wyróżnienie dla przedsiębiorstw, które stworzyły nowatorskie produkty, usługi lub inne rozwiązania i wdrożyły je w praktyce. Konkurs skierowany jest do przedsiębiorców mających siedzibę w Województwie Wielkopolskim.
Nagradzamy firmy, przedsiębiorstwa i ośrodki naukowe, których sukces to przede wszystkim efekt zastosowania najnowocześniejszych technologii, pracy doskonałych fachowców i specjalistów – liderów wielkopolskiej innowacyjności – mówi Marszałek Marek Woźniak.
Na najbliższej sesji Sejmiku Województwa Wielkopolskiego - 27 września - uhonorowani zostaną Laureaci dwóch ostatnich edycji Konkursu, których produkty zostały wyróżnione w następujących kategoriach:
Laureaci XII edycji Konkursu (2019)
Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Wnętrza przyszłości”:
• Agencja Reklamowa Grafiti Sp. z o.o. za produkt „Medical Design – projekty na rzecz zmiany wizerunku służby zdrowia”;
Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Rozwój oparty na ICT”:
• Fibar Group S.A. za produkt „System do zarządzania inteligentnym domem”;
Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Przemysł jutra”:
• Małkowski-Martech S.A. za produkt „Przeciwpożarową bramę kurtynową elastyczną Marc-Ok”.
Kategoria „H₂ Wielkopolska”:
• Solaris Bus & Coach S.A. za produkt „Solaris Urbino 12 Hydrogen – zeroemisyjny autobus miejski z napędem elektrycznym zasilanym z wodorowego ogniwa paliwowego”.
Laureaci XIII edycji Konkursu (2020)
Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Nowoczesne technologie medyczne”
• ALVO Sp. z o. o Sp.k. za produkt: Alvo Ultra V – bot
ALVO® Ultra V-bot to urządzenie do biodekontaminacji przy użyciu światła UV-C. Skutecznie unieszkodliwia lub zabija mikroorganizmy poprzez zniszczenie kwasu nukleinowego i przerwanie łańcucha DNA. Robot zbudowany jest z platformy jezdnej, kolumny napromieniowującej UV-C (360°) oraz tabletu, który komunikuje się z urządzeniem za pomocą Wi-Fi. ALVO® Ultra V-bot sprawdzi się w przypadku dekontaminacji interwencyjnej, powodowanej wykryciem ogniska zakażeń. Doprowadzony do drzwi placówki (szkoła, centrum handlowe, przychodnia, szpital) może zostać przemieszczony w głąb budynku
z poziomu tabletu w oparciu o informację z przedniej kamery, autonomicznie pokonując 2-centymetrowe progi.
Kategoria „Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Rozwój oparty na ICT”
• BeCREO Technologies Sp. z o.o. za produkt: Scottie Go!
BeCREO Technologies to Polski startup z branży IT tworzący innowacyjne narzędzia edukacyjne do wykorzystania w szkole, w przedszkolu oraz w domu. Wiodącym produktem firmy jest interaktywny kurs do nauki programowania w formule gry hybrydowej z serii Scottie Go!, dostępny w 23 wersjach językowych w ponad 80 krajach na świecie. Firma oferuje osadzony w chmurze system do nauki programowania przeznaczony dla szkół i umożliwiający nauczanie na odległość. Scottie Go! Dojo.
Kategoria “Inteligentne Specjalizacje dla Wielkopolski” – „Wyspecjalizowane procesy logistyczne”
• PPH WObit E. K. J. Ober s.c. za produkt: Robot mobilny MOBOT ® AGV FlatRunner MW Light
Robot mobilny MOBOT®AGV FlatRunner MW Light służy do automatyzacji transportu wewnętrznego. Jego zadaniem jest autonomiczny transport ładunków o masie do 1 tony. MOBOT® samodzielnie przemieszcza się w dowolnym kierunku dzięki specjalnym kołom Mecanum i nawigacji laserowej LMS. System ten zapewnia autonomiczne i bezpieczne działanie, identyfikację przeszkód i ich omijanie, oraz bezpieczne zatrzymanie robota. Zgodnie z koncepcją Przemysłu 4.0 MOBOT® bezpiecznie współpracuje z ludźmi, wspomagając ich pracę. Łatwo go adaptować do różnych zadań. Optymalizuje intralogistykę, pomagając bez kosztownej przebudowy fabryki zmodernizować procesy i podnieść konkurencyjność firm.
Nagrody zwycięzcom Konkursu przyznawane są w formie finansowej, o łącznej puli 120 tysięcy złotych. Każdy z Laureatów otrzymuje nagrodę pieniężną, dyplom i statuetkę. Samorząd Województwa Wielkopolskiego Laureatom Konkursu zapewnia również promocję firmy w ramach międzynarodowych wystaw Marki Wielkopolski oraz podczas organizowanych wydarzeń o charakterze gospodarczym przez kolejny pełny rok od otrzymania nagrody.
Do 4 października br., na zewnętrznych filarach siedziby Urzędu Marszałkowskiego w Poznaniu przy al. Niepodległości 34 prezentowana będzie ekspozycja ukazująca nagrodzone produkty Laureatów edycji 2019 i 2020.
RED za Urząd Marszałkowski, fot. pixabay
################################################################
Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym. Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.
Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: [email protected].
Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:
https://www.facebook.com/FaktyKaliskie
https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw
Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/
Napisz komentarz
Komentarze