Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Nowoczesne i bezpieczne. KLA zakupiły dwa busy do przewozu niepełnosprawnych uczniów ZDJĘCIA

Są przede wszystkim wygodne i bezpieczne, co przy pasażerach, których każdego dnia przewożą jest niezwykle ważne. Kaliskie Linie Autobusowe kupiły dwa nowe busy, które kursują każdego dnia, pokonując setki kilometrów, by dowieźć na lekcje niepełnosprawnych mieszkańców naszego miasta. Nowe pojazdy zastąpiły dotychczasowe - stare i wysłużone. W sumie w tym momencie przewoźnik dysponuje czterema busami, które służą do transportów specjalnych.
Nowoczesne i bezpieczne. KLA zakupiły dwa busy do przewozu niepełnosprawnych uczniów ZDJĘCIA

A tych każdego dnia jest kilka. Busy w miesiącach szkolnych wyruszają w teren wcześnie rano. Najpierw zabierają niepełnosprawnych uczniów z ich domów i wiozą ich na zajęcia. Tę samą drogę, ale w przeciwną stronę, pokonują też po południu. - Na dziś mamy 59 uczniów, którzy są zgłoszeni przez Wydział Edukacji do przewozu – wyjaśnia Elżbieta Binder, prezes KLA. - Ale wrzesień jest takim miesiącem, gdzie klaruje się Informacja, ile dzieci będziemy przewozić.

Miejsca starczy dla każdego. KLA mają w swoim taborze cztery busy dedykowane kursom specjalnym. Dwa z tych aut dopiero co zjechały z taśmy produkcyjnej. Nowe MAN-y przyjechały do Kalisza w ostatnim dniu sierpnia. Pracę zaczęły dzień później - wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego.

Pojazdy są ekonomiczne, ekologiczne, ale co najważniejsze mają sporo udogodnień, dzięki którym niepełnosprawni pasażerowie podróżują wygodnie i bezpiecznie. - Wszystkie fotele są wyposażone w trzypunktowe pasy, mamy możliwość regulacji tych foteli jeśli chodzi o odstępy oraz na odstęp na szerokość, czyli osoby z niepełnosprawnością mają dużo miejsca – tłumaczy Sławomir Kurmholz, Man&Truck Polska. - I najważniejsza rzecz to możliwość przewożenia wózków inwalidzkich, która jest ułatwiona ze względu na to, że mamy rampę zamontowaną z tyłu.

W normalnych warunkach busem może być przewożonych dwóch pasażerów na wózkach. Jednak możliwość demontażu siedzeń sprawia, że pojazdami może podróżować więcej niepełnosprawnych osób, które nie są w stanie poruszać się o własnych siłach. - Jest przede wszystkim zapewnione maksymalne bezpieczeństwo – zapewnia Elżbieta Binder. - Pojazdy są bardzo uniwersalne, są specyficzne, ponieważ musimy mieć możliwość przewożenia wózków inwalidzkich. Nawet do tego stopnia, że w przypadku, gdyby trzeba było przewieźć 5-6 wózków, jesteśmy w stanie bardzo szybko wypiąć siedzenia, tak że one są bardzo elastyczne jeśli chodzi o kwestie techniczne.

Jeden taki pojazd kosztuje 225 tysięcy złotych. Stare, które zostały zamienione na nowe MAN-y zostały w KLA. Na wszelki wypadek.

AW, zdjęcia autor, Juliusz Kowalczyk


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 7°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 12 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama