Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wsparcie dla migrantów

Cudzoziemcy spoza Unii Europejskiej mogą skorzystać z pomocy prawnej, doradztwa zawodowego, kursów języka polskiego, a przy tym uczestniczyć w działaniach na rzecz integracji z lokalną społecznością. Dostępna jest również infolinia dla migrantów, a to wszystko w ramach projektu "#Aktywator Wlkp - wsparcie integracji migrantów w województwie wielkopolskim".
Wsparcie dla migrantów

Realizują go wspólnie: Miasto Poznań, Fundacja Centrum Badań Migracyjnych (która prowadzi Migrant Info Point) i Międzynarodowa Organizacja ds. Migracji.

W ramach projektu uruchomiono Poznański Ośrodek Integracji, który znaczną część działań prowadzi zdalnie. Powstanie też wielojęzyczna aplikacja dla migrantów informująca o wydarzeniach odbywających się w ich otoczeniu.

Zainteresowani mogą kontaktować się:
- z pracownikami MIP pod numerami tel. +48503979758 (j. polski, rosyjski, angielski), +48733432397 (j. polski, angielski), +48574715005, +48796522506 (j. polski, ukraiński, rosyjski) lub drogą mailową: [email protected] ,
- dzwoniąc na infolinię pod numer 22 490 20 44, dostępną od poniedziałku do piątku w godz. 9.00-17.00, obsługiwaną przez IOM, także w kilku językach.

Migranci w swoich ojczystych językach mogą uzyskać informacje dotyczące formalno-prawnych zagadnień związanych z pobytem w Polsce, podjęciem pracy, czy dostępem do opieki medycznej, społecznej oraz edukacji.

Więcej informacji w załączonych materiałach oraz na stronie migrant.poznan.pl.

kalisz.pl, fot. UMK


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 26°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 17 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: JacekTreść komentarza: Mieszkam w pobliżu działek gdzie są prowadzone budowy domów jednorodzinnych przez osoby prywatne. Wszystkie plastikowe i papierowe opakowania są wypalane na miejscu budowy w dzień lub w nocy a to co się nie da spalić ląduje w lesie i w rowach a samorządy mają to gdzieś, policja i inne instytucje też.Data dodania komentarza: 25.07.2025, 14:11Źródło komentarza: Zrobił własną „spalarnię śmieci”. Przyjechały służbyAutor komentarza: AnafazjuszTreść komentarza: Racja, chciał sobie zrobić aluminiowy kajdan i błyszczeć na mieście. On nie powinien być za to karany, toż to zgodne z aktualną polityką recycle/reuse, chciał nadać tym odpadom "nowe życie" ;-)Data dodania komentarza: 25.07.2025, 13:14Źródło komentarza: Zrobił własną „spalarnię śmieci”. Przyjechały służbyAutor komentarza: PrzytomnyTreść komentarza: To się wzięło stąd, że początk0owo Dino to były sklepy wiejskie. Podobały się tamtejszej klienteli, bo przypominały oborę. Teraz jednak wchodzą do miast, także wielkich, gdzie obory nie są mile widziane. Powinni się dostosować.Data dodania komentarza: 25.07.2025, 12:53Źródło komentarza: „Złożył wniosek o pozwolenie”. Powstanie kolejny market tej sieci?Autor komentarza: WzPTreść komentarza: Zastanawiam się gdzie trafiają śmieci z posesji w trakcie budowy do czasu odbioru budynku i oficjalnego zgłoszenia do zamieszkania, podpisania umowy o odbiór odpadów. W zasadzie nie muszę się zastanawiać, bo ja to wiem, tylko dlaczego odpowiednie organy samorządowe nic z tym nie robią?Data dodania komentarza: 25.07.2025, 11:26Źródło komentarza: Zrobił własną „spalarnię śmieci”. Przyjechały służby
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama