Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Unijne wsparcie dla kompleksowej opieki dla osób po udarach

Ponad 2 000 Wielkopolan – po udarach mózgu i osób z ich otoczenia – skorzysta z projektu pn. „Rehabilitacja neurologiczna dla osób po udarze mózgu w Ortopedyczno-Rehabilitacyjnym Szpitalu Klinicznym im. W. Degi UM w Poznaniu”. Wartość przedsięwzięcia to ponad 10,6 mln zł, z czego ponad 9 mln zł stanowi unijne dofinansowanie.
Unijne wsparcie dla kompleksowej opieki dla osób po udarach

Umowę w sprawie unijnego dofinansowali podpisali 19 czerwca Wojciech Jankowiak, wicemarszałek województwa wielkopolskiego oraz Przemysław Daroszewski, dyrektor Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi. Realizacja projektu ma być wymierną pomocą dla ponad 2000 osób – zarówno tych po udarze mózgu, jak również osób z ich bezpośredniego otoczenia. Przedsięwzięcie zakłada poprawę sprawności funkcjonalnej oraz poznawczej u osób po przebytym udarze mózgu. Dzięki zapewnieniu zdolności bezpiecznego i samodzielnego wykonywania normalnych, codziennych życiowych zadań, w sposób nie powodujący nadmiernego wysiłku dla pacjenta, uzyskuje się powrót do normalności zarówno dla pacjentów, jak i ich rodzin i otoczenia.

Projektem objętych zostanie 1058 osób po udarze mózgu - osoby te skorzystają z usług rehabilitacyjnych oraz 1058 osób z ich otoczenia - skorzystają one z działań edukacyjnych. - Projekt skupia się na rehabilitacji w miejscu pracy, która następuje po zakończeniu szpitalnej rehabilitacji neurologicznej – powiedział Przemysław Daroszewski, dyrektor Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Dyrektor dodał także, że w związku z epidemią koronawirusa część działań będzie prowadzona online.

Prof. Przemysław Lisiński, kierownik Kliniki Rehabilitacji w szpitalu im. Degi zaznaczył, że przy projekt koncentruje się na takim okresie życia chorego po udarze mózgu, w którym można osiągnąć sukces i przywrócić go do aktywności.
Wsparcie w projekcie zostanie skierowane do osób w wieku aktywności zawodowej, zamieszkujących, uczących się bądź pracujących na obszarze województwa wielkopolskiego.

Planowane w projekcie wsparcie będzie obejmować m.in. zakup niezbędnego sprzętu służącego do rehabilitacji oraz dostosowanie pomieszczeń Oddziału Neurologicznego Ortopedyczno-Rehabilitacyjnego Szpitala Klinicznego im. Wiktora Degi w Poznaniu. Następnie uczestnicy projektu zostaną zaproszeni na wizyty kwalifikacyjne, a po zakwalifikowaniu do projektu, będą oni mieli zapewnione wizyty u lekarza specjalisty rehabilitacji leczniczej i fizjoterapeuty oraz działania terapeutyczne. Po zakończeniu cyklu rehabilitacyjnego, pacjenci zostaną poddani monitoringowi. Równolegle do wymienionych powyżej zadań, realizator będzie prowadził działania edukacyjno – profilaktyczne.

Projekt realizowany będzie od 31 sierpnia 2020 r. do 30 czerwca 2023 r.

MIK, fot. Wielkopolski Urząd Wojewódzki w Poznaniu


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 20°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1010 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: MieszkoTreść komentarza: Te światła nie są po to, by ktoś mógł wyjechać, ale po to by dzieci mogły bezpiecznie przejść do szkoły, w tym miejscu wiele razy dochodziło już do potrąceń pieszych.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 21:00Źródło komentarza: Uwaga kierowcy! Będą dodatkowe „światła” na ważnej ulicyAutor komentarza: BoloTreść komentarza: Przecież on jest dyrektorem od 3 mcy to ten partacz doprowadził do zapasci szpital przez swoje wspaniałe rządy!!!!!Data dodania komentarza: 23.07.2025, 20:05Źródło komentarza: A jednak... Kolejny oddział w OKRĄGLAKU zawieszonyAutor komentarza: PowiatTreść komentarza: Zgodzę się z Tobą masz racje , ale co do OSP to uważam za dużo kasy przewalają , jak widzę , że nadzór- dozór wysyła kilka jednostek do pierdoły pisze tu o OSP inni juz ogarnelia inni przed chwila dojechali a inni jeszcze jada , i podjada podadza rekę i odjeżdzają wiem nie ma spraw idealnych , ale gdzie do cholery łączność i przekazywanie na bieżąco informacji przeciez to marnowanie zaangażowania ludzi i środków finansowych , dalej jeżdzenie po wsi i lanie wodą oraz roznoszenie kalendarzy i kasa za kawałek papieru na paliwie z OSP to już rozrzutność jakby nie było , dalej jeden z przykładów rosnące gałęzie szczegolnie na drogach wiejskich gdzie sa uschnięte grube konary zagrażające pojazdom i pieszym , jeden z przykładów las na Florentynie w gminie Żelazków nie wierzę , że ci przysłowiowi strażacy jeżdząc na zdarzenie lub w czasie prywatnym nie widzą tego zagrożenia , lepiej głowę odwrócić niż wyciąć - zapobiegać , ale lać wodą i rozwozić kalendarze to już można za państwowe paliwo. Jak to zrozumiec , może ktoś realnie odpowie ?Data dodania komentarza: 23.07.2025, 19:51Źródło komentarza: Jest decyzja lokalizacyjna. Duża budowa ruszy w TYM MIEJSCUAutor komentarza: AbcTreść komentarza: I taki szpital zostanie szpitalem klinicznym. Strach korzystać z porad lekarzy wykształconych na uczelni kaliskiej.Data dodania komentarza: 23.07.2025, 19:29Źródło komentarza: A jednak... Kolejny oddział w OKRĄGLAKU zawieszony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama