Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Webinaria dla organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa

Narodowy Instytut Dziedzictwa zaprasza do zapisów na webinaria dla organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa. Webinaria odbędą się one w dniach 25-26 czerwca oraz 1 lipca, są bezpłatnie, wcześniej jednak trzeba wysłać zgłoszenie.
Webinaria dla organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa

Narodowy Instytut Dziedzictwa nawiązał współpracę z Małopolskim Instytutem Kultury w ramach przygotowania cyklu trzech webinarów dla organizatorów Europejskich Dni Dziedzictwa. Obowiązuje limit miejsc 30 na wydarzenie. Zapisy prowadzi koordynator ogólnopolska EDD Pani Katarzyna Napieracz - e-mail: [email protected], która prześle link do ZOOMa na dzień przed wydarzeniem. Każdy webinar będzie trwał 1,5 godziny - ok. 1 godziny wykładu i ½ godziny na pytania. Zapisy obowiązują na każdy webinar z osobna. NID zachęca organizatorów do zapisów.

Program werbinariów

25 czerwca, godz. 14.00

Doświadczanie dziedzictwa. O sztuce interpretacji

Kontakt z dziedzictwem może być wzbogacającym doświadczeniem. Pomaga odkrywać świat i samego siebie, ale czasami bywa trudny i zniechęcający. Jak sprawić, by obcowanie z dziedzictwem stało się przyjemne i transformujące? Na to pytanie odpowiedź może dać sztuka interpretacji. Podczas webinaru zaprezentujemy podstawy tej metody oraz doświadczenia Małopolskiego Instytutu Kultury w Krakowie i sieci Interpret Europe.

Prowadzenie:

Joanna Hajduk – absolwentka kursu trenerskiego Certified Interpretive Writer (CIW) oraz kursu Certified Interpretive Guide (CIG). W ramach programu „Dynamika Ekspozycji” Małopolskiego Instytutu Kultury od 2002 roku organizuje i prowadzi warsztaty z zakresu interpretacji dziedzictwa,współpracuje z muzeami przy opracowywaniu koncepcji wystaw i ścieżek edukacyjnych oraz tworzeniu misji i wizji instytucji. Obecnie studiuje także w Instytucie Psychologii Procesu.

Piotr Idziak – członek zespołu „Dynamika Ekspozycji” MIK, absolwent kursu trenerskiego Certified Interpretive Guide Trainer (CIGT) w sieci Interpret Europe. Autor scenariuszy wystaw muzealnych, ścieżek dziedzictwa, szlaków kulturowych i przewodników. Członek sieci profesjonalnych interpretatorów Interpret Europe.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy e-mail: [email protected]

26 czerwca, godz. 10.00

Dziedzictwo z pasją. O sztuce organizacji

Jak przygotować ciekawe wydarzenie, które przyciągnie szerokie grono odbiorców? Jak współpracować z partnerami i współorganizatorami? Jak zainteresować słuchaczy tematami dziedzictwa? I jak prezentować zwiedzającym obiekty „nieoczywiste”? Na przykładzie Małopolskich Dni Dziedzictwa Kulturowego – wydarzenia z dwudziestodwuletnią tradycją – odpowiemy na te
i wiele innych pytań.

Prowadzenie: Karolina Fidyk – koordynatorka wydarzeń kulturalnych MIK, od 2012 r. koordynuje program „Małopolskie Dni Dziedzictwa Kulturowego”. Odpowiedzialna za przepływ informacji
i komunikację w zespole; prowadzi szkolenia dla wolontariuszy wspierających zespół przy realizacji wydarzenia. Autorka szlaków kulturowych i strategii rozwoju turystyki kulturowej.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisye-mail: [email protected]

1 lipca, godz. 10.00

Online czy w realu? O promocji dziedzictwa

Z powodu pandemii wiele wydarzeń poświęconych dziedzictwu przeniosło się do sieci. Jak je promować? Jak przyciągnąć uwagę odbiorców, nierzadko zmęczonych już „onlajnami”? Podczas webinaru przyjrzymy się procesowi budowania strategii promocji wydarzeń (zwłaszcza tych online), porozmawiamy o przydatnych narzędziach i kanałach komunikacji dostosowanych do potrzeb naszych odbiorców.

Prowadzenie: Marta Chlanda – PR-owiec i specjalistka komunikacji społecznej z wykształcenia i z zamiłowania. Od ponad 14 lat zawodowo zajmuje się promocją w instytucjach kultury. Od trzech lat w Małopolskim Instytucie Kultury kieruje zespołem PR i marketingu. Absolwentka studiów podyplomowych Nowy PR w WSE im. J. Tischnera w Krakowie oraz licznych szkoleń trenerskich i rozwojowych.

Udział w webinarze jest bezpłatny. Liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisye-mail: knapieracz@nid.

Źródło: Narodowy Instytut Dziedzictwa, fot. UMK 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama