Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Sytuacja epidemiologiczna w Wielkopolsce. Wojewoda rozmawiał z wielkopolskimi samorządami i służbami

Zakończyła się wideokonferencja z wielkopolskimi samorządami, służbami: policją, strażą pożarną, wojewódzkim sztabem wojskowym w Poznaniu oraz marszałkiem województwa wielkopolskiego. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk zapoznał się ze złożonymi raportami, podsumował i omówił sytuację w poszczególnych powiatach.
Sytuacja epidemiologiczna w Wielkopolsce. Wojewoda rozmawiał z wielkopolskimi samorządami i służbami

Wojewoda Łukasz Mikołajczyk odebrał szeroki raport służb, które szczegółowo omówiły podejmowane w ostatnich dniach działania. Pracę policji wspomaga 239 strażników straży miejskich i gminnych. Z kolei do wielkopolskich sanepidów od policji wpłynęło do tej pory 828 notatek dotyczących naruszenia zasad kwarantanny i nieprzestrzegania przepisów. Wydano 217 postanowień – w ostatniej dobie 36 – o nałożeniu grzywien w łącznej wysokości 228 tys. zł. Samorządy, ośrodki pomocy społecznej i wielkopolskie szpitale są wspierane między innymi przez 12. Wielkopolską Brygadę Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Taczaka w Poznaniu, w zakresie dostaw żywności oraz środków ochrony osobistej. - Dziękuję wszystkim samorządom, przedstawicielom administracji zespolonej i służbom za wielkie oddanie i trudną codzienną pracę. Stoimy dziś przed wielkim zadaniem, które wymaga determinacji, zaangażowania i współpracy. To budujące, że te wartości są nam wszystkim bliskie – mówi wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk. 

Doktor Andrzej Trybusz, dyrektor Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Poznaniu, poinformował, że w Wielkopolsce pracuje obecnie dziewięć laboratoriów wykonujących codziennie ponad 700 testów diagnostycznych w kierunku koronawirusa, a średnia dzienna zapadalność na koronawirusa w województwie, liczona na 100 000 mieszkańców, wynosi 12,63. 

Omówiono szczególnie trudną sytuację domów pomocy społecznej, kwestię dostaw środków ochrony do ośrodków interwencji kryzysowych i ośrodków dla osób bezdomnych, a także funkcjonowanie stworzonych przy szpitalach namiotów i kontenerów do segregacji i separacji pacjentów. Wojewoda Łukasz Mikołajczyk wspomniał również o planach uruchomienia kolejnych izolatoriów dla pacjentów z podejrzeniem zachorowania oraz pacjentów z łagodnym przebiegiem koronawirusa. Głos zabierali także przedstawiciele samorządów, m.in. starostowie ostrzeszowski czy krotoszyński, którzy omawiali bieżącą sytuację w powiatach i dzielili się dotychczasowymi wnioskami. 

W związku z potwierdzeniem pierwszego ogniska afrykańskiego pomoru świń w województwie wielkopolskim, podczas wideokonferencji o podjętych w tym zakresie działaniach mówił Andrzej Żarnecki, Wielkopolski Wojewódzki Lekarz Weterynarii w Poznaniu. 5 kwietnia Państwowy Instytut Weterynaryjny – Państwowy Instytut Badawczy w Puławach potwierdził wynik dodatni afrykańskiego pomoru świń w próbkach pobranych u świń w miejscowości Więckowice w gminie Dopiewo w powiecie poznańskim. Ognisko zostało wyznaczone w gospodarstwie, w którym utrzymywano około 10 tys. sztuk świń.

Źródło: WUW w Poznaniu, fot. arch.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 14°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 19 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]