Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Przeciwko dezinformacji. Na tych stronach internetowych znajdziesz rzetelną wiedzę na temat pandemii

Komisja Europejska i UNICEF Polska uruchomiły specjalne strony internetowe, poświęcone wyłącznie pandemii koronawirusa. Ich zadaniem jest przekazywanie rzetelnej wiedzy na temat pandemii oraz obalanie związanych z nią mitów. Obie strony dostępne są w języku polskim.
Przeciwko dezinformacji. Na tych stronach internetowych znajdziesz rzetelną wiedzę na temat pandemii

Od wybuchu kryzysu, Komisja Europejska uruchomiła specjalną stronę internetową poświęconą odpowiedzi na koronawirusa, która dostępna jest TUTAJ. Teraz dodatkowo powstałą na niej sekcja poświęcona zwalczaniu dezinformacji, związanej z pandemią COVID-19, dostarczając materiałów do obalania mitów i sprawdzania faktów. Znaleźć ją można TUTAJ. Równolegle Europejska Służba Działań Zewnętrznych pracuje również nad analizą i ujawnieniem rozprzestrzeniania się dezinformacji na temat pandemii ze źródeł zewnętrznych. Więcej informacji jest dostępnych na stronie internetowej EUvsDisinfo.eu.

Eksperci ds. mediów elektronicznych zgodnie twierdzą, że społeczeństwo szuka wiarygodnych źródeł informacji na temat pandemii. Nowa strona ma być wyjściem tym oczekiwaniom naprzeciw.

Podobną stronę uruchomił także UNICEF Polska. - Wiele osób szuka rzetelnych informacji, aby dowiedzieć się, jak chronić siebie i swoich najbliższych przed zakażeniem. Niestety w Internecie znajdziemy mnóstwo nieprawdziwych informacji na temat koronawirusa. Dlatego uruchomiliśmy portal unicef-koronawirus.pl, gdzie każdy znajdzie rzetelne i wiarygodne informacje poparte najnowszymi dowodami naukowymi - mówi Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.

Na stronie można znaleźć praktyczne informacje na temat koronawirusa, treści edukacyjne, psychologiczne, a także aktualności ze świata związane z COVID-19. Na portalu jest również sekcja z najczęściej zadawanymi pytaniami oraz materiały dla mediów. Wkrótce na stronie pojawią się także artykuły na temat możliwych sposobów spędzania czasu pod hasłem #zostańwdomu.

UNICEF zapewnia, że wraz z organizacjami partnerskimi robi wszystko, aby walczyć z dezinformacją, która może prowadzić do paraliżującego strachu czy stygmatyzacji. Pojawiające się w internecie zalecenia jakoby np. unikanie jedzenia lodów i innych zimnych posiłków miało uchronić przed chorobą, jest oczywiście nieprawdą.

Organizacja globalnie współpracuje z ekspertami z dziedziny zdrowia publicznego, psychologii czy edukacji, aby dostarczyć sprawdzonych informacji i wskazówek, które mogą pomóc w czasie pandemii. - Strona unicef-koronawirus.pl będzie regularnie aktualizowana o nowe wskazówki czy wytyczne, które pomogą rodzicom, uczniom, nauczycielom i nam wszystkim przetrwać trudny czas pandemii. Zachęcam do wejścia na stronę i korzystania z tych wartościowych treści - dodaje Marek Krupiński. - Wiarygodna informacja o koronawirusie jest kluczowa dla ochrony naszej i naszych najbliższych przed zakażeniem.

UNICEF działa już od ponad 73 lat i jest obecna w 190 krajach świata, niosąc wsparcie dzieciom i ich rodzinom.

MIK, fot. Komisja Europejska


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie umiarkowane

Temperatura: 6°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1019 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama