Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Stoiska targowe - jaką konfigurację wybrać?

Sukces podczas wydarzeń targowych zależy od wielu czynników. Poprzez oryginalny projekt oraz wybór właściwej konfiguracji stoiska można wzbudzić zainteresowanie uczestników eventu, a tym samym zapewnić swojej marce skuteczną promocję. Jakie stoiska targowe ma do swojej dyspozycji wystawca? Jak wybrać najlepszy wariant dla swojej firmy? Poniżej opisane zostały najbardziej popularne typy stoisk, wraz z ich wadami i zaletami.
Stoiska targowe - jaką konfigurację wybrać?

Stoiska targowe rzędowe, czyli jakie?

Biorąc pod uwagę otwarcie na komunikację z odbiorcami marki, wyróżniamy stoiska targowe:

- rzędowe,

- narożne,

- półwyspowe,

- wyspowe.

Do najpopularniejszych, a zarazem najbardziej atrakcyjnych cenowo wariantów należą stoiska targowe (eng. trade show stands) rzędowe, nazywane także szeregowymi. Są one otwarte tylko z jednej strony, a pozostałe trzy ściany pozostają zabudowane. Sprawdzą się w sytuacji, gdy koncepcja Twojego stanowiska wymaga tzw. odizolowania od przestrzeni aranżacyjnej targów – stoiska rzędowe umożliwiają bezpośrednią rozmowę z potencjalnymi klientami z dala od gwaru tysięcy rozmów. Takie stoiska mogą też być powodem zwiększonego tłoku wokół stanowiska, który z kolei będzie ograniczał jego widoczność.

Stoiska targowe narożne – więcej możliwości aranżacji

Stoiska z dwoma ścianami otwartymi dla osób odwiedzających nazywane są narożnymi. W tym przypadku warunki aranżacyjne są znacznie lepsze, a odbiorcy marki mają lepszą widoczność. Stoiska targowe narożne są nieco droższe niż rzędowe. Cena jednak w dalszym ciągu nie jest wygórowana. Niestety, dostępność tego typu stoisk często jest ograniczona. Kiedy warto zdecydować się na ten wariant? Narożne stoisko uważane jest za najlepszy wybór w przypadku ekspozycji o niewielkiej powierzchni, która nie przekracza 30 m2.

Stoiska targowe półwyspowe – plusy i minusy

Mianem „półwyspu” określa się otwarte z trzech stron stoiska targowe czołowe. Ten typ konstrukcji zapewnia uczestnikom targów doskonałą widoczność na ekspozycję i skutecznie przyciąga ich uwagę. Mimo że cena wynajmu stoiska czołowego nie jest niska, rozwiązanie to cieszy się dużą popularnością wśród wystawców. Stoiska targowe półwyspowe sprawdzą się zwłaszcza wówczas, gdy powierzchnia ekspozycji przekracza 30 m2. Jeśli jednak wystawca ma zamiar przedstawić odbiorcom marki liczne, umieszczone na planszach, materiały informacyjne, być może lepszym wyborem będzie bardziej zabudowane stoisko.

Wyspowe stoiska targowe

Pozbawione ścian stoiska blokowe to jeszcze więcej możliwości aranżacyjnych dla wystawców. Stanowią idealny wybór w przypadku ekspozycji o powierzchni powyżej 50 m2. Wadą tego rozwiązania są jednak koszty. Stoiska targowe wyspowe to najdroższy wariant, lecz daje największe szanse na osiągnięcie założonych celów marketingowych.

Mimo że wybór typu zabudowy targowej jest niezwykle ważny, liczy się także unikatowość ekspozycji. Aby przyciągnąć uwagę potencjalnych odbiorców marki, warto poprosić o pomoc specjalistów. Projektowane przez Smart Design Expo stoiska targowe wzbudzają emocje, inspirują i opowiadają historię – może to właśnie współpraca z tą marką zmieni Twoje podejście do koncepcji stoisk targowych?

artykuł sponsorowany


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 3°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 11 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama