Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

„Szlachetna Paczka” już po raz 7. w Kaliszu!

Z roku na rok w projekcie uczestniczy coraz większa liczba wolontariuszy – SuperW, którzy docierają do potrzebujących rodzin. To oni odbywają z nimi długie rozmowy, poznają ich problemy, smutki i radości, a wszystko po to, by wspólnie znaleźć klucz do wyjścia z trudnej sytuacji. Jednym z takich bodźców ma być otrzymanie konkretnej, spersonalizowanej pomocy dostosowanej do potrzeb każdej z zakwalifikowanych do akcji rodzin. Pomoc ta ma być impulsem do zmiany- zmiany na lepsze i poprawy aktualnej sytuacji.
„Szlachetna Paczka” już po raz 7. w Kaliszu!

Wolontariusze na podstawie zgłoszeń otrzymanych od osób prywatnych, firm, instytucji i różnych organizacji pożytku publicznego, docierają do potrzebujących. Wśród nich są  m.in. osoby samotne, starsze, niepełnosprawne, młode - mające utrudniony start w dorosłość oraz takie, których sytuacja diametralnie się pogorszyła na skutek nieszczęśliwych wypadków. Kwalifikacja do udziału w Szlachetnej Paczce zależy m.in. od  dochodów rodziny, ale nie jest to głównym decydującym czynnikiem. Liczy się motywacja do tego, żeby wyjść z trudnej sytuacji, nie poddawać się, w miarę możliwości próbować polepszyć swoje życie np. poprzez znalezienie pracy, a nie tylko utrzymywanie się z zasiłków socjalnych (w sytuacji, gdy dana osoba jest zdolna do podjęcia aktywności zawodowej).

W tym roku w Kaliszu działa rekordowa liczba ponad 30. wolontariuszy, którymi lideruje Katarzyna Muszalska. To właśnie dzięki ich zaangażowaniu pomoc trafi do najbardziej potrzebujących.

Każdy, kto chciałby pomóc potrzebującym rodzinom sam, czy też w grupie znajomych będzie mógł przygotować paczki, które w dniu finału akcji trafią do rodzin. Po wyborze rodziny w systemie, z każdym darczyńcą będzie kontaktował się wolontariusz - opiekun rodziny, i to właśnie on będzie łącznikiem między darczyńcą a potrzebującymi.

Każdego roku w Kaliszu Szlachetna Paczka pomaga kilkudziesięciu rodzinom, a zgłaszanych jest o wiele więcej, lecz niestety nie spełniają one kryteriów do otrzymania pomocy.

W ubiegłym roku pomoc trafiła do 71 rodzin, a łączna zadeklarowana wartość paczek przekroczyła 170 000 zł!

W akcję zaangażowało się też wiele lokalnych firm, instytucji, szkół, stowarzyszeń oraz jednostki OSP z Jastrzębnik i Żegocina (gm. Blizanów), które pomagały w rozwożeniu paczek.

Zachęcamy wszystkich Państwa do udziału w Szlachetnej Paczce, do zaangażowania swoich bliskich, przyjaciół, współpracowników i stworzenia wspólnie paczki dla którejś z rodzin.

Opisy rodzin, którym każdy będzie mógł pomóc, będą dostępne na stronie www.szlachetnapaczka.pl - od dnia otwarcia Bazy Rodzin, czyli od 16.11.2019 r. Natomiast paczki trafią do Rodzin w dniach finału akcji, czyli 7-8.12.2019.

 

Pamiętajmy, szczęście mnoży się, kiedy się je dzieli.

A dobro dawane innym, wraca do nas podwójnie.

 

Krzysztof Dominikowski

Wolontariusz Szlachetnej Paczki – Rejon Kalisz

fot. archiwum


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1002 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Troszkę pokoryTreść komentarza: Bad Company. A na co oni są tacy bad?Data dodania komentarza: 7.07.2025, 19:02Źródło komentarza: Dawid walczy o życie. PILNY apel bliskich!Autor komentarza: ZainteresowanaTreść komentarza: Szkoły które nie przyjmują dzieci z różnych środowisk i " elimnują" słabeuszy już na etapie naboru zawsze będą miały najlepsze wyniki. Niech spróbują popracować z dziećmi z różnych środowisk i uzyskać świetne wyniki. W tzw. szkołach publicznych, taka "segregacja" jest niedopuszczalne min. dlatego, by nie dopuścić do wyliczeń dzieci. Znam co najmniej kilkoro dzieci, które chodziły do np Nszaretanek, które były bardzo przeciętne w nauce, a na egzaminach uzyskiwały całkiem niezłe wyniki. Myślę, że odgrywa tu rolę fakt, iż nie ma w tych grupach szkolnych uczniów bardzo słabych, które by "spowalniały" grupę. Ale później w dalszym kształceniu ci uczniowie wcale nie radzili sobie lepiej, niż uczniowie, którzy osiągnęli dobre wyniki w szkołach powszechnych.Data dodania komentarza: 7.07.2025, 18:57Źródło komentarza: Uczniowie poznali wyniki egzaminów. Jak poradziły sobie kaliskie szkoły?Autor komentarza: KazikTreść komentarza: Trzeba przyznać, że nachalna propaganda PiS i Konfederatów działa. Ciemny lud to łyka. A kilka dni temu Czaputowicz (minister w czasach PiS) w Faktach tłumaczył dziennikarzowi, jak za jego kadencji tysiącami wpuszczano emigrantów wiedząc, że oni nie chcą w Polsce zostać. Miała to być odpowiedź na histerię bąkiewiczowych "patriotów" broniących granic, przed odsyłaniem przez niedobrych Niemców, tych "inżynierów" i "artystów" z POLSKIMI WIZAMI!! z powrotem do naszej krainy.Data dodania komentarza: 7.07.2025, 18:46Źródło komentarza: STOP imigrantom! Będzie protest w Ostrowie i KoninieAutor komentarza: efkaTreść komentarza: JAKOŚ NIEE WIERZĘ ,W TE KONTROLE SAMOCHODÓW I BAGAŻNIKÓW ( KAŻDEGO SAMOCHODU ) . NIEMCY JAK ZWYKLE BĘDA ROBIĆ SWOJE , JEŚLI NIE PRZEZ PRZEJŚCIA GRANICZNE , TO LASEM POD OSŁONA NOCY /// GRANICE POLSKI Z NIEMCAMI POWINNY ZOSTAĆ ZAMKNIĘTE /// --JAK ŚWIAT ŚWIATEM , NIGDY NIEMIEC NIE BĘDZIE POLAKOWI BRATEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!Data dodania komentarza: 7.07.2025, 18:39Źródło komentarza: Z Kalisza na granice. Nasi funkcjonariusze na posterunku
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]