Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dziś decyzja w sprawie Marszu Równości. Do Miasta wpłynęła petycja blisko 9 tysięcy osób przeciwnych Paradzie

Czy pierwszy Kaliski Marsz Równości dojdzie do skutku? We wtorek Urząd Miasta Kalisza wyda decyzję w tej sprawie. Trwają ostatnie ustalenia z policją odnośnie zabezpieczenia wydarzenia. Wiadomo, że w niedzielę, 22 września, czyli wtedy kiedy ma odbyć się parada równości, manifestować może 26 innych organizacji i grup. Jednocześnie do kaliskiego magistratu wpłynęła petycja osób przeciwnych Marszowi. Podpisało ją prawie 9 tysięcy kaliszan i mieszkańców okolicznych miejscowości.
Dziś decyzja w sprawie Marszu Równości. Do Miasta wpłynęła petycja blisko 9 tysięcy osób przeciwnych Paradzie

Petycję złożono w Urzędzie Miasta Kalisza w miniony czwartek, 12 września. – Dołączono do niej listy z podpisami kilku tysięcy osób, prawdopodobnie ok. 8 tysięcy. Są to podpisy mieszkańców Kalisza i okolicznych miejscowości – informuje Iwona Cieślak z Kancelarii Prezydenta Miasta Kalisza. Jak przekazują autorzy petycji, podpisów jest dokładnie 8 tysięcy 800.

Inicjatorzy petycji uważają, że planowany Marsz Równości "uderza w ich prawa i wprowadza niepokój"

- Nie chcemy, żeby to się odbywało tak, jak we wszystkich tych miastach. Obserwatorzy tych marszów są pobudzani do agresji, odbywają się prowokacje.. One uderzają w naszą tożsamość chrześcijańską – mówi nam Agnieszka Skowrońska, jedna z inicjatorek petycji. - Te marsze uderzają w nasze prawa i my ich nie chcemy, bo to jest wprowadzanie niepokoju.  My proponujemy zamiast marszów, zejdźmy się i porozmawiajmy z organizatorami o ich prawach i tak dalej. Kalisz jest miastem św. Józefa, miastem pokoju i jeżeli się w nas uderza to pokoju w Polsce nie będzie. I tu nie chodzi o prawa LGBT, tu chodzi o pokój w naszej ojczyźnie. (…) My jesteśmy wspólnotą mieszkańców Kalisza i wspólnotą polską  i w tej chwili postawiono nas w takiej sytuacji, że my nie jesteśmy gospodarzami swojego miasta. Ogromna większość mieszkańców jest przeciwko – mówi nam Wiesław Płóciennik, mieszkaniec Kalisza.

A wczoraj, w poniedziałek 16 września w Vilii Calisia odbyła się rozprawa administracyjna w sprawie uzgodnienia przebiegu tras i czasu zgromadzeń zgłoszonych na niedzielę 22 września. Na rozprawę stawili się organizatorzy I Kaliskiego Marszu Równości oraz inicjatorzy zgromadzeń pod nazwą: „Pamiętamy. 80 rocznica inwazji rosyjskiej na Polskę" i "Zgromadzenie ludzi patrzących w niebo", którzy zrezygnowali z przebiegu trasy na rzecz marszu równości.

Przypomnijmy – po informacji, że w Kaliszu środowiska lewicowe zamierzają zorganizować I Kaliski Marsz Równości, Urząd został dosłownie „zalany” zgłoszeniami innych manifestacji, większość zawierała absurdalne nazwy np. pikieta w sprawie „introdukcji orangutana sumatrzańskiego Panga Abelii na terenie Polski”, manifestacja „miłośników sernika z rodzynkami” czy protest „w obronie bobrów”. - Przykre jest to, że istnieją ludzie, którzy za główny cel postawili sobie utrudnienie nam świętowania i celebracji wartości takich jak równość, wolność i tolerancja, ale mamy nadzieję, że kiedy przekonają się jak wspaniałą zabawą i jak wypełnioną radością imprezą będzie nasz marsz to taka sytuacja już się w przyszłym roku nie powtórzy – komentuje Monika Mierzejewska, jedna z organizatorów Marszu.

Ostatecznie na niedzielę 22 września legalnie może odbyć się 26 zgromadzeń. - Są pewne kolizje z Marszem Równości, ale jeśli policja uzna, że jest w stanie zabezpieczyć kolidujące ze sobą zgromadzenia, to wtedy nie będziemy wydawać decyzji, tylko traktujemy, że zgromadzenia są  zgłoszone i mogą się odbyć. Trwają jeszcze rozmowy z policją, analizujemy wiele dokumentów – przekazuje nam Tomasz Rogoziński, naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych Urzędu Miasta Kalisza.

Dziś tj. we wtorek ma być już jasne, kto i jak będzie mógł manifestować swoje poglądy w niedzielę w przestrzeni publicznej Kalisza.

AG, fot. archiwum; MS


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 19°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1011 hPa
Wiatr: 5 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]