Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kaliszanie na konińskim Marszu Równości ZDJĘCIA

Delegacja organizatorów kaliskiego Marszu Równości wzięła udział w II Marszu Tolerancji w Koninie. Wydarzenie, które zorganizowano w niedzielę 8 września zgromadziło około 250 uczestników.
Kaliszanie na konińskim Marszu Równości ZDJĘCIA

Marsz przebiegał w spokojnej, radosnej atmosferze. Nie doszło do agresywnych ataków ze strony kontrdemonstrantów.

Do Konina pojechało z Kalisza 10 osób, wśród nich działacze sportowi, uczestniczący w kampanii "Sport przeciw homofobii", osoby z niepełnosprawnościami (niesłyszące) i tłumaczka języka migowego. - Organizatorzy Marszu w Koninie zaprosili nas do udziału w ich akcji podczas szkolenia dla organizatorów, które odbyło się 11 sierpnia w Kaliszu. - Kalisz wspiera Konin - mówi Marcin Małecki, trener sportowy z Kalisza. Na zakończenie Marszu Tolerancji w Koninie mówił: - Jesteśmy tutaj z trzech powodów. Po pierwsze dlatego, że chcę, żebyście mogli chodzić po ulicach, trzymając się za ręce, tak jak ja ze swoją żoną. Żebyście mogli żyć tak jak chcecie i żeby wam nikt nie narzucał tego, co komuś się podoba. Jestem też tutaj z powodu mojego kuzyna Jacoba, który wyprowadził się z Kalisza do Nowego Jorku, gdzie mieszka ze swoim mężem Brusem. Chcę pokazać kuzynowi, że ma po co wracać do Polski, bo jest nas coraz więcej i Polska wyzwala się z homofobii.

Marcin Małecki podkreślał również, że zarówno w życiu jak i w sporcie powinny panować równe zasady dla wszystkich. Dodał, że nie ma przyzwolenia na homofobię w sporcie oraz życiu publicznym.

Z kolei Monika Mierzejewska, szefowa komitetu organizacyjnego Kaliskiego Marszu Równości mówiła do swoich przyjaciół w Koninie: - Nie mogło nas tutaj zabraknąć. Jesteśmy z wami kolejny raz, bo dla wspólnego celu: Polski wolnej od nienawiści. Widok waszych uśmiechniętych twarzy naładuje moje baterie na długi czas. Jest nas wiele, wielu. Jesteśmy wszędzie, a przede wszystkim jesteśmy u siebie i przenigdy nie dajmy sobie wmówić, że jest inaczej. Korzystając z okazji, chciałam was gorąco zaprosić do udziału w I Marszu Równości w Kaliszu.

Monika Mierzejewska twierdzi, że atmosfera panująca w Koninie była wspaniała. – To zasługa tolerancji cechującej Wielkopolskę – mówi organizatorka kaliskiego Marszu Równości. – To pokazuje, że nie ma u nas miejsca na nienawiść, jaka ogarnęła Białystok. Marsz w Koninie oceniam jako jeden z najspokojniejszych i najlepiej zorganizowanych.

W wydarzeniu uczestniczył również prezydent Konina, Piotr Korytkowski, który na starcie wygłosił przemówienie zachęcające do akceptacji wobec osób nieheteronormatywnych. - Chcielibyśmy, aby taka sama atmosfera panowała podczas I Kaliskiego Marszu Równości, aby było tak samo spokojnie i aby panowała powszechna radość oraz sympatia – mówi Monika Mierzejewska.

Karolina Bazan, Janusz Jaros, fot. Marcin Małecki


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 6°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1015 hPa
Wiatr: 19 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NickTreść komentarza: Dość nawiedzonych psiarzy!Na trawnik nie ma co ryzykować z wejściem.Smycze po 5 m które pozwalają na to byś spodnie miał urabane od psa i oczywiście musisz go minąć.I w końcu hałas na każdej klatce schodowej po kilka godzin.Wspolczuje tym co pracowali na nocnej zmianie lub matkom z małymi dziećmi które dopiero co utulily do spania.Kretynizm na ul.Armi Krajowej,plac zabaw dla dzieci 30x mniejszy jak plac dla psow.Chory kraj z prawami większymi dla psów jak dla ludzi.Data dodania komentarza: 5.05.2025, 06:44Źródło komentarza: „Zaatakował męża i syna”. Ostrzeżenie dla wypoczywającychAutor komentarza: KaliszaninTreść komentarza: Jak tak dalej pójdzie, to będziemy mówić - ,,Tu była Polska"...Data dodania komentarza: 4.05.2025, 23:43Źródło komentarza: Dachowanie busa. W środku sześć osób i pijany obcokrajowiecAutor komentarza: To tak na początekTreść komentarza: Wypowiadają się i piszą wszyscy co nie znają historii tego miejsca. Tam na tych terenach w latach 80tych i 90tych było wysypisko śmieci i gruzu. Budowa drogi odsłoniła jak głębokie są składowiska śmieci. Przyszłych inwestorów, a może i miasto czeka problematyczne wydobycie tych śmieci i gruzu, oraz wysokie koszty utylizacji :-/Data dodania komentarza: 4.05.2025, 23:37Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarczaAutor komentarza: PolakTreść komentarza: ...tu jest PolskaData dodania komentarza: 4.05.2025, 22:21Źródło komentarza: Dachowanie busa. W środku sześć osób i pijany obcokrajowiec
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama