Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 10:11
Reklama
Reklama
Reklama

Przez 24 godziny będą pływać dla WOŚP. Dopinguje ich Otylia Jędrzejczak ZDJĘCIA

Tysiące kilometrów. A wszystko to dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Krotoszynie trwa pływacki maraton. Pierwsi miłośnicy wody do basenu wskoczyli późnym popołudniem w sobotę. Ostatni wyjdą z niej w niedzielę – po 24 godzinach. Każdy kilometr to pieniądze od sponsorów i promocja pomagania, dzielenia się dobrem i zdrowego tryby żucia. A wszystkim dopinguje mistrzyni olimpijska Otylia Jędrzejczak.
Przez 24 godziny będą pływać dla WOŚP. Dopinguje ich Otylia Jędrzejczak ZDJĘCIA

W ubiegłym roku przepłynęli ponad pół tysiąca kilometrów. W pewnym momencie w basenie był tłum ludzi. W tym roku będzie jeszcze lepiej. Pierwsi pływacy do krotoszyńskiego basenu wskoczyli o 16.00 w sobotę. Nieprzerwanie – pływacy, biegacze, strażacy, pracownicy tamtejszych firm i placówek samorządowych, oświatowych i kulturalnych – będą w wodzie do 16.00 w niedzielę. – Przy basenie stoją wolontariusze, którzy „klikają” każdy przepłynięty kilometr. Sponsorzy, którzy są z nami od czterech lat, wpłacają na konto WOŚP jakąś kwotę – wyjaśnia Jacek Mielcarek z UKS Delfin 4 Krotoszyn, który jest organizatorem pływackiego maratonu. – Oczywiście są też puszki i do nich każdy może też coś dorzucić.

Akcja „Graj z Delfinkami, pływając z Mistrzami” promuje pomaganie, ale też aktywność sportową. Uczestnicy, oprócz możliwości dołożenia swojej cegiełki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, mogą spotkać się osobami znanymi, dla których basen to żywioł. W tym roku byli to dziennikarz Oliwier Janiak oraz Otylia Jędrzejczak, której miłośnikom pływactwa przedstawiać nie trzeba. Mistrzyni olimpijska w czasie wizyty w Krotoszynie podkreślała, że akcje, których promuje sport są jej szczególnie bliskie, a kiedy można je połączyć z WOŚP to zawsze chętnie się przyłącza. - Taki maraton nocny, 24-godzinny zachęca ludzi do aktywności fizycznej. Jeżeli ktoś każdego roku przepłynie jedną długość basenu więcej, jeśli spróbuje i aktywność sportowa wejdzie mu w krew to jeden plus. A zwiększająca się ilość kilometrów pokazuje, że uczestnicy chcą zrobić nie tylko coś dobrego dla siebie, ale też dla innych – mówi Otylia Jędrzejczak. - Dla mnie WOŚP, którą wspieram chyba od początku, najpierw wrzucając coś do puszki, a później dając rzeczy na licytację, nabrała jeszcze więcej wartości, kiedy jako młoda matka leżałam w szpitalu i po pierwsze moja córka miała robione badania słuchu w ramach programu Orkiestry, a po drugie leżała w inkubatorze, który też miał serduszko Fundacji i w tym momencie jeszcze bardziej zrozumiałam, jak ważne są działania Jurka Owsiaka i nas wszystkich, bo wszyscy przykładamy się do tego, by on miała możliwość pomagania.

Mistrzyni przekazała też na krotoszyńskie licytacje dwie koszulki z projektu „Mistrzynie w szkołach” realizowanego przez jej fundację, na których są podpisy Justyny Święty, Oktawii Nowackiej, Iwony Guzowskiej, Alicji Tchórz i Otylii Jędrzejczak. Do tego plecak stworzony w ramach recyklingu z banerów z podobizną pływaczki i czepki z jej podpisami.

Maraton potrwa do 16.00

AW, zdjęcia BZO


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 30°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 14 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama