Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dlaczego ścieżka rowerowa na Młynarskiej tak szybko się „ściera”?

Czerwony „dywan” dla rowerzystów na ulicy Młynarskiej szybko traci intensywność - zauważa radny Radosław Kołaciński. Minął rok, a ścieżkę odnawiano już dwukrotnie. Co stoi za nietrwałością pasa dla jednośladów?
Dlaczego ścieżka rowerowa na Młynarskiej tak szybko się „ściera”?

Młynarska została oddana do użytku w styczniu 2017 roku. W ramach remontu odnowiono ponad 700 metrów ulicy. Jezdnia zyskała nową nawierzchnię, po obu jej stronach wyznaczono ścieżki rowerowe, przebudowano również chodniki. Już podczas oficjalnego zakończenia inwestycji, 10 stycznia 2017 roku można było zauważyć, że ścieżka rowerowa nieco się „starła”.

Zdjęcie z 10 stycznia 2017 roku - dnia oficjalnego oddania inwestycji do użytku.

Sprawą zainteresował się radny PO, Radosław Kołaciński. Ścieżka nie działa tak jak powinna, ponieważ bardzo szybko się wyciera – pisze radny w interpelacji. – Trwałość farby użytej do wyznaczenia ścieżek rowerowych jest bardzo wątpliwa, co – jak mniemam – generuje koszty – twierdzi Kołaciński.

W ciągu roku od zakończenia inwestycji ścieżkę odnawiano już dwukrotnie i robił to wykonawca w ramach gwarancji. – Farba użyta do wykonania oznakowania była zgodna z wymaganiami szczegółowych specyfikacji technicznych – zapewnia wiceprezydent Barbara Gmerek i dodaje, że ścieżka na Młynarskiej zużywa się w takim samym stopniu jak inne oznakowanie wykonane w takiej samej technologii, czyli technologii cienkowarstwowej. – Dodatkowymi czynnikami wpływającymi na szybkość zużywania się farby są czynniki mechaniczne: pojazdy wyjeżdżające z miejsc postojowych przejeżdżające przez ścieżkę rowerową, a także duże zanieczyszczenie  otoczenia ulicy powodujące gromadzenie się m.in. piasku – odpowiada wiceprezydent.

Gwarancja na trwałość oznakowania na ul. Młynarskiej minęła w grudniu 2017 roku. Teraz ulica włączona jest do standardowego corocznego planu odnowienia oznakowania. To ma nastąpić niebawem – do końca maja.

AG, fot. autor

 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 17°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1014 hPa
Wiatr: 12 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Mieszkanka KaliszaTreść komentarza: Powiało świeżością, po tym co przeczytałam mam nadzieję na poważne zmiany w naszym kaliskim okrąglaku. Przede wszystkim na zmianę podejścia personelu (z różnych oddziałów) do pacjenta. Gdy trafiłam kiedyś do szpitala w Pleszewie aż nie mogłam się nadziwić jacy tam są dobrzy ci ludzie a gdy nie mają najlepszego dnia to chociaż nie uprzykrzają go pacjentom. Drodzy pracownicy szpitali, my pacjenci naprawdę nie chcemy leżeć w szpitalu i przeszkadzać wam w życiu. Pobyt w szpitalu to nie wczasy! Każdy jak najszybciej chce opuścić to miejsce. Bądźmy dla siebie lepsi, łatwiej się wtedy wraca do zdrowia. Ja to mówię że boję sie stracić przytomność w Kaliszu bo wyląduje w okrąglaku. Mam nadzieję że to się zmieni.Data dodania komentarza: 14.07.2025, 23:31Źródło komentarza: Ile zarobi nowy dyrektor „Okrąglaka”? Znamy jego pensjęAutor komentarza: aviTreść komentarza: Czemu autor tekstu wytłuszcza i podaje tylko od kogo kupiono plac w Kaliszu a milczy o Tuliszkowie? Czy to podtekst?Data dodania komentarza: 14.07.2025, 22:39Źródło komentarza: Rynek nienasycony? Powstaje kolejny marketAutor komentarza: xTreść komentarza: komentarze są cenzurowane jak w Służbie NaroduData dodania komentarza: 14.07.2025, 22:34Źródło komentarza: Rynek nienasycony? Powstaje kolejny marketAutor komentarza: PolakTreść komentarza: A jednak... Wywołanie kryzysu energetycznego - na tym im zależy. Będzie to skutkować licznymi awariami sieci elektrycznych (blackout) gdyż struktura instalacji sieci el. nie nie jest dostosowana. Potem narzucą nam limit wykorzystania zużycia prądu żeby nas niby "ratować". To zaplanowany proceder tak jak z covidem.Data dodania komentarza: 14.07.2025, 22:13Źródło komentarza: Panele na dachach będą obowiązkowe. Sprawdź, od kiedy
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama