Reklama
sobota, 27 czerwca 2026 07:22
Reklama
Reklama
Reklama

Brutalna bójka w szkole. Nastolatki zaatakowały koleżankę WIDEO

Szokujące sceny w jednej z kępińskich szkół. 16-letnia dziewczyna została brutalnie pobita przez swoje koleżanki. Do zdarzenia doszło podczas tzw. długiej przerwy, na szkolnym korytarzu. Wszystkiemu przyglądała się pozostali uczniowie placówki, którzy nie tylko nie zareagowali, ale nagrali całe zajście, a film zamieścili w internecie.
Brutalna bójka w szkole. Nastolatki zaatakowały koleżankę WIDEO

Do pobicia 16-letniej uczennicy ZSP nr 2 w Kępnie doszło 13 marca br. Film z tego zdarzenia zamieściło Radio Sud. - Na dużej przerwie lekcyjnej dziewczynę zaatakowały trzy uczennice. Zaczęły ją popychać, szturchać, ciągnąć za włosy. Przewróciły ją na ziemię – powiedziała dziennikarzom rozgłośni st. sierż. Anna Lubojańska z policji w Kępnie, która dodała, że bulwersujący jest również fakt, iż zamiast udzielić dziewczynie pomocy, niektórzy świadkowie nagrywali całe zdarzenie. - O tym, czy tym osobom będą postawione zarzuty zdecyduje prokurator – przyznała Lubojańska.

Zawiadomienie w tej sprawie złożył rodzic poszkodowanej  16-latki. – Wynika z niego, że miało dojść do jej pobicia przez koleżanki na terenie szkoły ponadgimnazjalnej. Treść zawiadomienia podlega obecnie weryfikacji – mówi Maciej Meler, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Ostrowie Wielkopolskim. - W toku postępowania dokonano już przesłuchania - w charakterze świadków - osób, które miały brać udział w tym zdarzeniu, a także pedagogów szkolnych. Ewentualnie opinii biegłych poddana będzie jeszcze dokumentacja medyczna.

 
KĘPNO: Uczennica pobita na szkolnej przerwie | Radio SUD

Ostrzegamy! Film może zawierać treści nieodpowiednie dla widzów niepełnoletnich!

Opublikowany przez Radio SUD na 15 marca 2018

 

Agresywnym dziewczynom, który ukończyły już 17 lat, może grozić  do 3 lat pozbawienia wolności. Na razie jednak żadne decyzje w tej sprawie nie zapadły. - Na obecnym etapie pozostaje kwestia przeanalizowania nagrania, które pojawiło się w przestrzeni medialnej. Postępowanie karne wymaga, aby stan fatyczny był ustalany nie w oparciu o fragmentaryczne nagranie, a jednak bardziej kompleksowy materiał – dodaje prokurator Maciej Meler.  

Film opublikowany przez Radio Sud odbił się głośnym echem nie tylko w regionie, ale i całym kraju. Po nagłośnieniu sprawy Rada Pedagogiczna szkoły wydała oświadczenie, w którym przyznała, że „Zaistniałą sytuację traktujemy jako naszą wychowawczą porażkę i dlatego, uznając dotychczasowe działania za niewystarczające, postanawiamy poszerzyć zakres działań profilaktycznych.
Informujemy, że w najbliższym czasie, jako Rada Pedagogiczna, wypracujemy dodatkowe narzędzia, których celem będzie zwiększenie bezpieczeństwa na terenie naszej szkoły.
Wobec wszystkich biorących udział w zajściu zostaną wyciągnięte konsekwencje – zgodnie z zapisami Statutu Szkoły”.

Tydzień temu pisaliśmy o innej brutalnej bójce, do której doszło przed jedną ze szkół ponadgimnazjalnych w Ostrzeszowie. Tam dwóch nastolatków zostało zaatakowanych przez dwóch innych młodych ludzi. Interweniowała policja, napastnicy zostali ukarani 500-złotowymi mandatami karnymi.

MIK, fot. i wideo: Radio Sud, pulstygodnia.pl


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 23°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1021 hPa
Wiatr: 11 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: NN Treść komentarza: Pogoda nie służy podróżowaniu, dlatego wymaga jeszcze większego skupienia na drodze. Największą bolączką na naszych drogach jest brawura i brak umiejętności, brak znajomości przepisów. Przykład z dnia dzisiejszego po godzinie 15-tej, podaję godzinę bo mam nadzieję, że może ten ktoś doczyta i wyciągnie wnioski , kierowca karetki z kaliskiego pogotowia nie używa prawego kierunkowskazu zjeżdżając z ronda HDK jadąc do szpitala od osiedla Dobrzec. Ponieważ jeżdżę tam często, często spotykam takich zawodowców, którzy nie wiedzą którego kierunkowskazu użyć przy zjeżdżaniu z ronda. Kiedyś kierowcami karetek byli zawodowcy, dziś strach się bać. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:32 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe Autor komentarza: Lajkonik Treść komentarza: Podobno zakład był zagrożony koleją CPK że za blisko tory będą. A teraz rozbudowa zakładu? Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:16 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: pracownik Treść komentarza: Wcale nie jest tak, jak Pan pisze. PWK ma akurat dużo stanowisk biurowych i około-produkcyjnych. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 17:15 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać Autor komentarza: Zły Treść komentarza: Jest 16.26 i nadal całkowicie zablokowana. W czasie wojny czołg sprawny spychał na pobocze czołg uszkodzony i jechał dalej. Tutaj dwa małe kląkry w rowie , dwa duże na pasie ruchu i 5 godzinę robią porządek. A dodać trzeba, że nie było poszkodowanych. Burdel w kierowaniu ruchem, a właściwie brak kierowania. Data dodania komentarza: 26.06.2026, 16:31 Źródło komentarza: Karambol na krajówce. Zderzyły się dwie ciężarówki i dwa samochody osobowe
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama