Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Dźwiękowy spacer po zabytkowych kaliskich cmentarzach

Na dźwiękową podróż w krainę cieni i historii zapraszają: miasto Kalisz, Towarzystwo Opieki nad Zabytkami oraz Kaliska Inicjatywa Miejska. Wystarczy ścignąć z sieci pliki mp3 oprowadzające po najstarszych kaliskich nekropoliach. Słuchacze poznają najciekawsze zakątki, interesujące detale architektoniczne oraz historię cmentarzy i pochowanych tam osób.
Dźwiękowy spacer po zabytkowych kaliskich cmentarzach

W ramach projektu dostępne są słuchowiska:

1. Cmentarz ewangelicko-augsburski w Kaliszu - autor Mateusz Halak.
2. Cmentarz prawosławny w Kaliszu - autor Marcin Mikołajczyk.
3. Cmentarz żydowski w Kaliszu - autor Halina Hila Marcinkowska.
4. Cmentarz miejski w Kaliszu - autor Anna Linkowska.

Wystarczy pobrać powyższe pliki i udać się na spacer po kaliskich cmentarzach. Potrzebne jest dowolne urządzenie z możliwością odtwarzania formatu mp3. Czas każdego spaceru to około 30 min, a podróż zaczyna się przy Rogatce Wrocławskiej (stąd na trzy nekropolie dojdziemy pieszo), a kończy na cmentarzu żydowskim przy ul. Podmiejskiej, do którego można dojechać linią nr 1 KLA.  

Autorzy nagrań namawiają, by zabrać ze sobą także świeczki (znicze lub tea-light). - Zachęcamy do uhonorowania pamięci o zmarłych, zapalając na ich grobach, podczas spaceru, symboliczne światełko. Jeśli komentarz będzie wydawał się zbyt szybki dostosuj go do tempa własnego marszu w odpowiednich momentach pauzując odtwarzanie – mówi Halina Hila Marcinkowska.

W tworzeniu słuchowiska autorzy korzystali z prac Stanisława Małyszko, Anny Tabaki, Macieja Błachowicza, Haliny Hili Marcinkowskiej oraz innych dostępnych opracowań o Kaliszu. Autorem muzyki jest Patryk Cannon, opracowanie dźwiękowe przygotowała Anna Linkowska, a czytają: Natasza Aleksandrowich i Jerzy Szukalski. W słuchowisku wykorzystano dźwięki z bazy freesound.orgam.

MIK, fot. arch.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie małe

Temperatura: 19°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1023 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: GhiTreść komentarza: No nic. Jak tylko tych nieudaczników uda się odsunąć od władzy, to przekieruje się wszystkie pociągi na stację Kalisz i bedą się na niej zatrzymywać. A obwodnicę wykorzysta się dla pociągów towarowych, żeby nie musiały przejeżdżać przez naszą stacje. Tylko ludzi szkoda, bo wyburzonych budynków już nie da się odzyskać.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 11:24Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: TymoteuszTreść komentarza: Wariant nr 9 był najlepszy dla Kalisza że znikomą liczbą wyburzeń!Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:23Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: Liczny KrytykTreść komentarza: Wiadomo, że Pawliczak nie przyjdzie. Ona pojawia się tylko tam gdzie można zbić polityczny kapitał. Otwarcie jakiejś świetlicy, podpuszczanie mieszkańców przeciwko CPK za rządów PIS-u, to są jej klimaty. Jak trzeba będzie bronić kretyńskiego pomysłu swoich szefów to słów w gębie zabraknie i wyjdzie z niej typowa blondynka.Data dodania komentarza: 1.05.2025, 10:08Źródło komentarza: „Dotyczy to 400 domostw”. CPK zaprosiło ich na spotkanieAutor komentarza: WykolejonyTreść komentarza: Świata ostrzegawcze na tych przejazdach zapalają się często równocześnie z opuszczanie zapor. Tu jest błąd w ustawieniu tego. Proponuję poprawę tego. Najpierw światła przez kilka sekund a poData dodania komentarza: 1.05.2025, 10:01Źródło komentarza: Auto utknęło na torach. Nadjeżdżał pociąg WIDEO
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama