Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Mistrzowie szachów i biznesu w jednej osobie ZDJĘCIA

Nie tylko relaksują, uczą cierpliwości i logicznego myślenia, ale… pomagają w biznesie. Mówią uczestnicy IX Mistrzostw Polski Przedsiębiorców w Szachach DGCS Open 2017. Tzw. refleks szachisty to wbrew panującej opinii wcale nie powolność i gapowatość a siła spokoju i umiejętność opanowywania emocji, a te cechy są bardzo pożądane u osób, które prowadzą własny biznes. Stąd też w miniony piątek przy partii szachów, a przy okazji przy stole debaty o sytuacji firm w Polsce spotkali się przedsiębiorcy z całego kraju.
Mistrzowie szachów i biznesu w jednej osobie ZDJĘCIA

Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach od dziewięciu lat organizuje Kaliskie Towarzystwo Szachowe we współpracy z grupą DGCS z Kalisza, która jest producentem oprogramowania dla firm, zajmuje się też doradztwem biznesowym i podatkowym firm.  Udział w zawodach wzięło ponad 40 osób. Część z nich gra zawodowo, inni amatorsko, ale jednych i drugi łączy prawdziwa miłość do szachów.  Wielu osobom takie zawody mogą wydawać się nudne. Nic bardziej mylnego.  - to jest relaks, to jest miła rozgrywka, ale jak tak dłużej popatrzeć na graczy, to jest bardzo emocjonująca gra. Często się mówi o tzw. refleksu szachisty, wielu osobom kojarzy się to z wolnym tempem, ale to jest gra na czas. A jak czas upływa, to tempo bardzo przyśpiesza, pionków ubywa, gracze w sekundach muszą podjąć decyzję i zrobić ruch. Ten refleks szachisty nabiera całkiem nowego znaczenia. – mówi Tomasz Kolinka, członek zarządu DGCS S.A.

Pokerowa twarz i siła spokoju skrywa buzującą krew i adrenalinę. Zgodnie z etykietą w tym sporcie trzeba mieć emocje na wodzy, a taka umiejętność jest przydatna nie tylko przy stoliku z szachownicą.  Wie o tym dobrze Adrianna Staniszewska, przedsiębiorca z Warszawy, która w szachy gra od 18 lat.  W codziennej pracy musi myśleć kilka ruchów w przód, walczyć z konkurentami, nie dać się ponieść emocjom, przewidywać ruch przeciwnika. Zupełnie jak w szachach.  - Szczególnie działanie w stresie, jako przedsiębiorcy jesteśmy cały czas narażeni na stres, działanie w wysokiej konkurencji. Umiejętności pozyskane przy szachach pozwalają nam z tym stresem sobie radzić. – mówi Adrianna Staniszewska.

Większość graczy, która spotkała się w piątek w pałacu w Gutowie, staje do tej rywalizacji każdego roku.  - Szachy mają w sobie coś takiego magicznego, nieodkrytego. Można się szybko tą pasją zarazić, mówi się, że szachy to gra dla ludzi od lat 4 do 104. – mówi Maciej Sroczyński ze Szkoły Szachowej Szachmistrz i Klubu Szachowego KTS Kalisz.

Na jednej z pałacowych sal w Gutów trwała szachowa rywalizacja, na innej omawiano ruchy i strategie już nie tylko na szachownicy, ale w realnym biznesie. Przy okazji mistrzostw odbyło się II Forum Biznesu. To seria prelekcji, szkoleń, debat  o sprawach, które sami zgłaszali uczestnicy forum. - Te tematy pojawiły się w agendzie, jest to sukcesja, legalizacja zatrudnienia obcokrajowców, ale jest też bardzo istotny temat jak controling, który bardzo często pojawia się w tematach biznesowych. – mówi  Monika Mrozińska z DGCS S.A.

Zmieniające się przepisy dotyczące podatków, ubezpieczeń społecznych, reformy ministra Morawieckiego. Tematów, które dotykają każdego przedsiębiorcy do omówienia było wiele. Mistrzostwa Polski Przedsiębiorców w Szachach i Forum Biznesowe co roku odbywa się w innym mieście. W tym roku padło na Gutów w powiecie ostrowskim.

Zwycięzcą Mistrzostw został Paweł Kukuła z Grudziądza. Wśród 12 graczy amatorów, rozgrywających mecz w grupie bursztynowej (ranking PZSZ- ach 1000-1600),  najlepszy był kaliszanin, Mikołaj Drobniewski. Niewątpliwie, dodatkową, emocjonalną atrakcją wydarzenia była symultana na czas z pięcioma przeciwnikami rozegrana przez Karinę Szczepkowską, srebrną medalistę olimpijską (Baku 2016). Mecz ten zakończył się 4 zwycięstwami dla arcymistrzyni i remisem.

MS, fot. http://dgcs.pl/


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
pochmurnie

Temperatura: 14°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 25 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: jbkTreść komentarza: kalisz ma duze tradycje w byciu calkowicie niszczonym w trakcie wojen nie mozna od tak przerwac tego wiekowego dziedzictwa wiekszy obszar wiekszy broblem tak wiec wiesz. A tak na serio duza czesc starego kalisza jest zbudowana na starych fundamentach jeszcze starszego kalisza, mile to kiedy czytasz ksiazke 100 letnia a tam sa te same ulice alejki miiejsca |(inaczej ponazywane oczywiscie) ma to swoj urok. nie potrafie logicznie wytlumaczyc dlaczego nie buduje sie wiecej blokow po 30 pieter w kaliszu mie potrafie takze wytlumaczyc dlaczego za m2 placisz 10k czy wiecej i nie potrafie wytlumaczyc kogo na to stac. czy wyczerpalem wszystkie Twoje pytania i watpliwosci ? aha rozrastanie sie w boki nigdy nie jest dobre, przyklad szalego i opatpwka pokazuje jak te plany wyszly. ostrowa nigdy nie anektujemy a co do mniejszych miejscowosci brzydza sie nami jeszcze bardziej niz my nimi....Data dodania komentarza: 4.05.2025, 16:26Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarczaAutor komentarza: PiwoniczaninTreść komentarza: Poczekajcie wszyscy, aż się CPK namyśli , gdzie będzie przebiegać szybka kolej.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 15:37Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarczaAutor komentarza: AntekTreść komentarza: Przy takiej małej powierzchni jaką ma Kalisz to niedługo będzie to konieczność żeby budować „w górę”. Sporo mniejsze ludnościowo miasta mają czasem 2-3x większą powierzchnię. Kalisz powinien poszerzyć swoje granice jeśli mamy się w ogóle rozwijać.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 11:30Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarczaAutor komentarza: TymoteuszTreść komentarza: W innych mniejszych miastach buduję się wyżej niż w Kaliszu, masakra.Data dodania komentarza: 4.05.2025, 10:34Źródło komentarza: Zabudowa do 50 m wysokości! Powstaje nowa strefa gospodarcza
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama