Puchary i życiówki chodziarzy UKS 12

W Zaniemyślu odbyły się 15. Międzynarodowe Zawody w Chodzie Sportowym. W stawce 141 uczestników nie zabrakło chodziarzy UKS 12. Kaliszanie w komplecie poprawili swoje życiówki, a najmłodsi stanęli ponadto na podium.

Sobotnie zawody rozgrywane były w kilku kategoriach wiekowych, w tym również weteranów, którzy rywalizowali o medale mistrzostw Polski. Kaliskich akcentów nie brakowało natomiast w młodzieżowych startach. Zwłaszcza w kategorii dzieci starszych, które miały do pokonania dystans dwóch kilometrów. Puchar za drugie miejsce w gronie chłopców wywalczył Jan Rosiewicz z wynikiem 13:38. Trzecia wśród dziewcząt była z kolei Emilia Wiśniewska (11:46).

Bardzo dobry wynik uzyskał ponadto młodzik Mikołaj Nowostawski, który dystans pięciu kilometrów pokonał w czasie 29:45 i zajął niezłe piąte miejsce. W tej samej kategorii wiekowej, tyle że na nieco krótszej trasie, bo liczącej trzy kilometry, jedenasta była Amelia Błażejewska (17:40). – Na tym dystansie zameldowały się najlepsze zawodniczki w kraju w tej kategorii wiekowej, więc zawody te stanowiły swoiste mistrzostwa Polski młodziczek – informuje trener chodziarzy UKS 12, Paweł Wiśniewski.

W rywalizacji seniorek na 20 km wystartowała Marta Bińczyk, która wróciła na trasę chodu po ponad dwuletniej przerwie. W Zaniemyślu przekroczyła linię mety na szóstej lokacie z wynikiem 2:00.47.

– Wszyscy zawodnicy UKS 12 poprawili swoje rekordy życiowe – podkreśla trener Wiśniewski.

W 15. Międzynarodowych Zawodach w Chodzie Sportowym wzięło udział 141 lekkoatletów. Zmagania seniorów wygrali reprezentanci Polski – Rafał Sikora (1:26.35) i Paulina Buziak (1:35.44).