Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Alertownik nie zdał egzaminu. Miasto wycofuje się z aplikacji

Działał rok. Miał ułatwić mieszkańcom zgłaszanie problemów, a miastu informowanie kaliszan o wydarzeniach czy zagrożeniach. Nie zdał egzaminu. W ciągu roku, za pomocą alertownika, magistrat odebrał zaledwie 205 informacji. Sam wysłał ich niewiele więcej. Nie wiadomo też, ilu mieszkańców ściągnęło aplikację na swoje telefony. Dlatego urząd z alertownika rezygnuje, choć wydał na niego całkiem niemałą kwotę.
Alertownik nie zdał egzaminu. Miasto wycofuje się z aplikacji

Alertownik uruchomiono w grudniu 2015 roku. Miał pomagać mieszkańcom w zgłaszaniu problemów i uwag dotyczących funkcjonowania miasta. Z takiej możliwości skorzystano zaledwie 205 razy.  -  Zgłoszenia wysyłane przez użytkowników aplikacji najczęściej dotyczyły infrastruktury np. dziur w chodnikach czy środowiska, np. dzikich wysypisk – informuje Elżbieta Zmarzła, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Czy 205 zgłoszeń to 205 różnych mieszkańców, czy może kilku, którzy wysłali kilka smsów za pomocą aplikacji? Takich danych  Ratusz nie ma, bo firma obsługująca system ich nie ujawniła, a być może nie prowadziła takich statystyk. – Zostaliśmy poinformowani, że mają jedynie ogólną liczbę osób z całej Polski, które korzystają z tego samego alertownika – dodaje Elżbieta Zmarzła.

Ludzie zgłaszali problemy, miasto odpowiada po... roku

Z informacji, które można w ostatnich dniach znaleźć np. w mediach społecznościowych, wynika, że wielu kaliszan otrzymało właśnie informację o statusie swojego zgłoszenia. Najczęściej takiego, które wysłali rok lub kilka miesięcy temu. Teraz mają odpowiedź, że zgłoszenie jest… odrzucone. Trudno więc się dziwić, że kaliszanie, którzy liczyli na szybka reakcję i nie doczekali się jej, przestali informować Ratusz o swoich spostrzeżeniach. Negatywne opinie wyrażali też wśród znajomych.  A ci sami rezygnowali z możliwości sprawdzenia jak to działa. A raczej nie działa.

Aktywność ze strony miasta także pozostawia wiele do życzenia. Ratusz wysłał do mieszkańców 285 informacji.  – Na przykład w czasie pożaru w jednej z miejscowości gminy Opatówek informowaliśmy, że unosząca się nad miastem chmura nie jest radioaktywna – wyjaśnia rzecznik Urzędu Miejskiego w Kaliszu.

Ta odpowiedź przyszła 27 lutego. A dotyczyła sprawy z... maja zeszłego roku.

Sami użytkownicy aplikacji mówią, że na początku pojawiały się jakieś informacje z miasta, ale sporadycznie. Później jeszcze rzadziej. Dotyczyły one np. pogody. - Z tej przyczyny, a także ze względu na wysokie koszty licencji w odniesieniu do liczby zgłoszeń, prezydent podjął decyzję o zakończeniu współpracy z producentem Alertownika.

Obecnie Biuro Komunikacji Społecznej analizuje inne dostępne na rynku możliwości komunikacji z mieszkańcami poprzez aplikacje lub powiadomienia SMS. Za alertownik miasto, czyli kaliszanie zapłacili prawie 30 tys. zł - 25 tysięcy za licencję i 2400 zł za SMS-y wysyłane przez urząd.

AW, Elżbieta Zmarzła, UM w Kaliszu, facebook


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
bezchmurnie

Temperatura: 16°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]