Pokonała słabości. Lekkoatletka z charakterem

Znakomite piąte miejsce w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w chodzie na 20 km zajęła Michalina Wosik. Dla kaliszanki to istotne osiągnięcie, zważywszy na fakt, że przez cały sezon borykała się z kontuzjami.

Zmagania z udziałem czołowych chodziarek i chodziarzy w kraju odbyły się pod koniec sierpnia w Gdańsku. – Miałem ogromne obawy, co do startu w tych zawodach Michaliny Wosik – opowiada jej trener Paweł Wiśniewski. – Zawodniczka borykała się w tym sezonie z kontuzjami i tak naprawdę trenować zaczęła na sześć tygodni przed zawodami. Okazało się jednak, że Michalina ma charakter, bo pokonała nie tylko słabości, ale też niesamowity upał – dodaje szkoleniowiec.

Na 20-kilometrowej trasie lekkoatletka UKS 12 spisała się dzielnie i w kategorii młodzieżowej sklasyfikowana została na wysokim piątym miejscu. Czas, w jakim ukończyła chód, to 2:01.00. Nie był on jednak najważniejszy. – O godzinie 15, czyli w momencie startu, temperatura w słońcu wynosiła blisko 40 stopni. W tych morderczych warunkach liczył się nie wynik, a miejsce – przekonuje trener Wiśniewski.

Dodajmy, że w miniony weekend z powodzeniem startowali też inni reprezentanci kaliskiej „Dwunastki”. Na mityngu w Poznaniu najlepiej zaprezentowała się Izabela Krot, która na nietypowym dla siebie dystansie 400 metrów pokonała wszystkie swoje rywalki, bijąc przy okazji rekord życiowy (59.80). Nową „życiówkę” ustanowił ponadto Kacper Mrula – w biegu na 100 m (11.82). W gronie młodzików dało mu to czwartą lokatę. – Niezły wynik osiągnęła debiutująca na dystansie 3 km chodu Amelia Błażejewska. Zawodniczka, która reprezentuje jeszcze kategorię dziecka starszego, uzyskała wynik 19.57, co stanowi dobry prognostyk przed przyszłorocznymi występami już w kategorii młodzika – podkreśla Paweł Wiśniewski.