Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 10:08
Reklama
Reklama
Reklama

Zostawili psa w mieszkaniu i wyjechali za granicę. Gdy wrócili, brutalnie napadli na nową opiekunkę!

Porzucona przez swoich właścicieli, a potem brutalnie odebrana z kochającego domu – historia suczki Bestii jest dramatycznym przykładem na to, jak nieodpowiedzialni mogą być ludzie wobec zwierząt. Walka o jej bezpieczeństwo trwa, a sprawa trafiła do odpowiednich służb.
Zostawili psa w mieszkaniu i wyjechali za granicę. Gdy wrócili, brutalnie napadli na nową opiekunkę!

Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt Help Animals opublikowało w mediach społecznościowych dramatyczną historię suczki Bestii. 

Kilka miesięcy temu właściciele Bestii wyjechali za granicę, zostawiając psa w wynajmowanym mieszkaniu z jedyną instrukcją – aby wychodzić z nim raz dziennie. Takie traktowanie nie spełniało żadnych standardów opieki nad zwierzęciem. Zamiast zapewnić Bestii odpowiednią opiekę, porzucili ją, a mieszkanie zdali, nie zamierzając już nigdy wracać.

Właściciele mieli wyjechać tylko na krótki czas, jednak kontakt z nimi się urwał na wiele miesięcy. Suczka została sama, aż do momentu, gdy ktoś, poruszony losem Bestii, zdecydował się nią zaopiekować. Przez wiele miesięcy nowa opiekunka zapewniała jej miłość i opiekę, której nigdy wcześniej nie zaznała. W międzyczasie właściciele wrócili do Polski, lecz nadal ignorowali los swojego psa. Dopiero w październiku, kilka dni temu, nagle przypomnieli sobie o Bestii.

22 października doszło do dramatycznych wydarzeń. Nowa właścicielka Bestii została napadnięta, a suczkę brutalnie odebrano. Napastnicy szarpali i dusili psa, ciągnęli za łapy. Nowa właścicielka próbowała bronić Bestię, ale w obawie o zdrowie suczki musiała ustąpić. Bestia, która była w trakcie leczenia problemów z łapami, została zabrana w nieznanym kierunku.

Sprawcy tej kradzieży są dobrze znani, a cała sytuacja budzi ogromne emocje. 

Wiemy dokładnie kto jest sprawcą. Ludzie, porzucają psa, nie interesują się jej losem. Wracają do Polski i nadal zero zainteresowania. Kiedy suczka znajduje kochający dom, byli właściciele nagle przypominają sobie o psie i w brutalny sposób ją zabierają. - czytamy na fanpage na Facebooku stowarzyszenia 

Suczka, mająca za sobą trudną przeszłość, wielokrotnie rodziła i była pod opieką behawiorysty, aby nauczyć się normalnych relacji z ludźmi i innymi psami.

Obecnie trwa walka o sprawiedliwość. Nowa opiekunka Bestii złożyła zawiadomienia na podstawie Ustawy o Ochronie Zwierząt oraz Kodeksu Karnego. Jej celem jest zapewnienie suczce bezpieczeństwa i ostateczne zakończenie tej dramatycznej historii.

Każdy, kto chce wesprzeć tę sprawę, może skontaktować się pod numerem telefonu: 510 343 271. Razem możemy pomóc Bestii odzyskać spokojne życie, na które zasługuje.

 

Przeczytaj także:

Kaliska policja ma nową „broń”. Będą testować kierowców


Uwaga SMOG. Sezon właśnie się zaczął


Śmiertelny wypadek w powiecie kaliskim. 20-letni motocyklista uderzył w znak


Alarm pożarowy w kaliskiej podstawówce. W akcji 4 zastępy strażaków


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Olga 26.10.2024 21:49
Brak słów

FK 26.10.2024 19:02
Guma i wąskie drzwi !!!! Tyle w temacie patusów !

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 33°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama