Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Akumulatory AGM: zaawansowane rozwiązania dla systemów zasilania awaryjnego

Kwasowo-ołowiowe akumulatory AGM wraz z zasilaczem awaryjnym stanowią główne komponenty systemu zasilania awaryjnego. Systemy zasilania awaryjnego są niezbędne w momencie przerwy w dostawie prądu. Pozwalają na zasilanie m.in. instalacji CO, pomp, pieców, zasilaczy UPS, kas fiskalnych, systemów alarmowych, oświetlenia awaryjnego. Kwasowo-ołowiowe akumulatory AGM mogą też być wykorzystywane jako samodzielne źródło energii w m.in. wózków golfowych, inwalidzkich, czy kosiarkach.
  • Źródło: artykuł sponsorowany
Akumulatory AGM: zaawansowane rozwiązania dla systemów zasilania awaryjnego

Główne cechy kwasowo-ołowiowych akumulatorów AGM (Seria AGM, OPTI, VPRO marki VOLT Polska):

  1. Technologia VRLA (Valve Regulated Lead Acid): W akumulatorach AGM zastosowano specjalne zawory regulacyjne (ang. valves), które kontrolują wewnętrzne procesy chemiczne. Dbają o utrzymanie odpowiedniego ciśnienia oraz chronią przed nadmiernym nagromadzeniem się gazów.
  2. Zamknięta konstrukcja: Akumulatory AGM są szczelnie zamknięte. Elektrolit jest wchłonięty przez materiał z maty szklanej tzw. Absorbed Glass Mat wewnątrz akumulatorów, co eliminuje ryzyko wycieku elektrolitu i czyni akumulatory bardziej bezpiecznymi w użytkowaniu.
  3. Bezobsługowość: Ze względu na to, że akumulatory AGM są szczelnie zamknięte, nie ma potrzeby regularnego uzupełniania wody ani sprawdzania poziomu elektrolitu. To znacznie zmniejsza konieczność konserwacji i koszty utrzymania akumulatorów w dobrej kondycji. Bezobsługowość i odporność na wylewanie się elektrolitu są istotnymi cechami akumulatorów AGM, zwłaszcza tam gdzie niezawodność i bezpieczeństwo są kluczowe, jak np. w systemach zasilania awaryjnego w domach, szpitalach, pojazdach.
  4. Niska emisja gazów: Akumulatory AGM są znane z niskiej emisji gazów, co sprawia, że są bardziej przyjazne dla środowiska niż tradycyjne akumulatory kwasowo-ołowiowych, które wymagają wentylacji w celu usuwania gazów. Dzięki zaworom regulacyjnym, które minimalizują emisję gazów, akumulatory AGM mogą być z powodzeniem stosowane w zamkniętych oraz niewentylowanych pomieszczeniach.
  5. Niski poziom samorozładowania: Akumulatory AGM mają niski poziom samorozładowania w porównaniu do tradycyjnych akumulatorów kwasowo-ołowiowych. Mogą dłużej przechowywać energię bez potrzeby regularnego ładowania. Jest to istotne w przypadku zastosowania w systemach zasilania awaryjnego gdzie akumulatory muszą być gotowe do użycia w razie awarii prądu.
  6. Wysoka wydajność: Akumulatory AGM są znane ze swojej wysokiej wydajności, czyli mogą dostarczać mocne i stabilne źródło energii przez długi czas. To sprawia, że idealne nadają się do zastosowań wymagających dużej mocy, takich jak np. systemy zasilania awaryjnego.
  7. Gabaryty: Nieduże rozmiary oraz mała waga akumulatorów AGM pozwalają na umieszczenie ich bez problemu w np. domu koło zasilacza awaryjnego typu UPS.

Główne zadania kwasowo-ołowiowych akumulatorów AGM (Seria AGM, OPTI, VPRO marki VOLT Polska) wraz z zasilaczem awaryjnym w systemach zasilania awaryjnego:

  1. Zasilanie podczas awarii prądu: Głównym zadaniem akumulatorów AGM w systemie zasilania awaryjnego jest dostarczenie energii elektrycznej w momencie awarii prądu z sieci zasilającej. Kiedy zasilacz awaryjny wykryje zanik napięcia 230VAC w sieci, automatycznie przełączy się na tryb pracy akumulatorów tzw. tryb bateryjny (battery mode). To pozwoli na zasilanie podłączonych urządzeń.
  2. Przetwarzanie napięcia stałego na zmienny: Akumulatory AGM dostarczają energię elektryczną w postaci napięcia stałego. Większość urządzeń w naszej domowej infrastrukturze wymaga jednak napięcia zmiennego o standardowej wartości 230VAC. To zadanie dla wbudowanej w zasilaczu awaryjnym przetwornicy napięcia, która przekształca napięcie stałe z akumulatora na napięcie zmienne 230VAC. Dzięki temu zapewnia zasilenie i prawidłowe działanie urządzeń RTV-AGD i innych urządzeń elektronicznych.
  3. Zapewnienie ciągłości działania: Działanie akumulatorów AGM we współpracy z zasilaczem awaryjnym umożliwia ciągłe zasilanie naszej domowej infrastruktury w przypadku zaniku prądu. Dzięki temu urządzenia RTV-AGD, sprzęt elektroniczny i inne podłączone urządzenia mogą nadal funkcjonować bez przerw, co ma kluczowe znaczenie w przypadku urządzeń wymagających nieprzerwanego zasilania, takich jak serwery, monitoring czy systemy alarmowe.

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 13°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1013 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Technik Serwisu Technik Serwisu 🔧 TECHNIK SERWISU Lokalizacja: Praca mobilna (Polska i zagranica) Firma: Gunnebo Polska Sp. z o.o. – część międzynarodowej grupy Gunnebo, lidera w dziedzinie zabezpieczeń technicznych Dołącz do naszego zespołu technicznego w Kaliszu! Jeśli masz wiedzę z zakresu elektrotechniki, lubisz nowe technologie i jesteś gotowy na podróże – ta oferta jest dla Ciebie. 🛠️ Zakres obowiązków: • Montaż i uruchamianie systemów teletechnicznych (alarmowych, pożarowych, kontroli dostępu, CCTV) • Instalacja systemów elektrycznych dedykowanych do zabezpieczeń • Programowanie i konfiguracja urządzeń • Serwis, konserwacja i przeglądy systemów (gwarancyjne i pogwarancyjne) • Diagnozowanie usterek i rozwiązywanie problemów technicznych • Sporządzanie dokumentacji technicznej i serwisowej ✅ Nasze oczekiwania: • Wykształcenie techniczne (elektronika, elektrotechnika) • Doświadczenie w montażu i serwisie instalacji teletechnicznych – mile widziane • Umiejętność czytania dokumentacji technicznej (w tym elektrycznej) • Znajomość obsługi komputera i elektronarzędzi • Komunikatywna znajomość języka angielskiego • Prawo jazdy kat. B • Gotowość do podróży służbowych (również zagranicznych) – warunek konieczny • Samodzielność i dobra organizacja pracy 🎁 Oferujemy: • Stabilne zatrudnienie (umowę o pracę na pełen etat) • Wynagrodzenie zasadnicze zależne od umiejętności i doświadczenia • Premie oraz dodatki do wynagrodzenia zasadniczego • Benefity, a w tym prywatną opiekę medyczną, karty sportowe, pracowniczy program emerytalny w całości finansowany przez pracodawcę, ubezpieczenie grupowe • Szkolenia wdrażające i rozwijające (kursy zawodowe, dodatkowe uprawnienia) • Możliwość pracy przy projektach w Polsce i za granicą 📩 Jak aplikować? Prześlij swoje CV z klauzulą RODO do 15 lipca br. na adres: 📧 [email protected]