Najlepszy koszykarski team w Polsce szybko wziął sprawy w swoje ręce. Już w pierwszej kwarcie, wykorzystując fatalną skuteczność ostrowian, wypracował sobie przewagę, którą w kolejnych odsłonach mógł tylko pielęgnować. Prowadzenie 13:4, a następnie 21:10 dało przyjezdnym pełną kontrolę nad tym, co działo się na parkiecie. „Stalówka” co najwyżej skróciła dystans do dziewięciu oczek (47:38 w trzeciej kwarcie). W ten sposób dwukrotni mistrzowie Polski – z roku 2013 i 2015 – odnieśli 24. w tym sezonie zwycięstwo, umacniając się na czele tabeli Tauron Basket Ligi. Dodajmy, że dzięki ich wizycie w Arenie zagrali etatowi reprezentanci Polski, jak Łukasz Koszarek, Szymon Szewczyk czy rodowity ostrowianin Mateusz Ponitka.
– Mecz mógł się podobać kibicom. Mój zespół pokazał charakter. Mogło być lepiej, ale zabrakło nam trochę koncentracji w ataku przy taktyce, którą przygotowaliśmy – przyznał Zoran Sretenović, trener BM Slam Stal. – Podeszliśmy do tego spotkania profesjonalnie, z pełną koncentracją. Gospodarze również zagrali dobre zawody, postawili nam ciężkie warunki. Naszym planem była zespołowa gra. Nie trafialiśmy z otwartych pozycji, ale udawało nam się zbierać piłki pod koszem – ocenił z kolei Saso Filipovski, szkoleniowiec mistrzów kraju.
Był to przedostatni mecz Stali w Arenie w tym sezonie. W kaliskiej hali ostrowianie zagrają jeszcze 24 kwietnia. Wówczas podejmą Polfarmex Kutno, kończąc tym spotkaniem pierwszy rok w Tauron Basket Lidze.
Michał Sobczak
***
BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski – Stelmet BC Zielona Góra 58:70 (10:21, 16:16, 18:18, 14:15)
BM Slam Stal: Millage 10, Nikołow 9, Kaczmarzyk 9, Suliński 7, Żurawski 6, Wangmene 5, Ochońko 4, Delaney 4, Zębski.
Stelmet: Moldoveanu 12, Szewczyk 12, Gruszecki 10, Zamojski 8, Mateusz Ponitka 7, Marcel Ponitka 6, Bost 5, Koszarek 4, Hrycaniuk 4, Djurisić 2.
Reklama
Pod kontrolą mistrzów. Kadrowicze zagrali w Arenie (FOTO)
Stelmet Zielona Góra pewnie pokonał w kaliskiej Arenie ekipę BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 70:58 w rozegranym w środę spotkaniu Tauron Basket Ligi. Mistrzowie Polski, z reprezentantami kraju w składzie, od początku do końca kontrolowali przebieg boiskowych wydarzeń.
- michal_sobczak
- 15.04.2016 02:59

Data dodania:
15.04.2016 02:59
Wyświetleń:
5157
Reklama
Reklama
Reklama
Temperatura: 36°C Miasto: Kalisz
Ciśnienie: 1018 hPa
Wiatr: 10 km/h
OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Abc
Treść komentarza: Nie dość, że prymityw to jeszcze zboczeniec. Wskazana kastracja lub utylizacja tego czegoś.
Data dodania komentarza: 27.06.2026, 14:43
Źródło komentarza: ,,𝗪𝘆ś𝗹𝗲𝘀𝘇 𝗺𝗶 𝘀𝘄𝗼𝗷𝗲 𝗰𝘆𝗰𝘂𝘀𝘇𝗸𝗶? 𝗝𝗲𝘀𝘁𝗲𝗺 𝗽𝗼𝗱𝗻𝗶𝗲𝗰𝗼𝗻𝘆''. Zbigniew z powiatu zatrzymany przez Łowców PDF-ów
Autor komentarza: pacient
Treść komentarza: A co z UROLOGIĄ . Od lipca miała być otwarta . Obiecanki cacanki a głupiemu radość
Data dodania komentarza: 27.06.2026, 13:19
Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem
Autor komentarza: Alfred
Treść komentarza: Obrzydliwe dziadzisko!
Nie można na to patrzeć , co to się teraz wyrabia..
Data dodania komentarza: 27.06.2026, 12:18
Źródło komentarza: ,,𝗪𝘆ś𝗹𝗲𝘀𝘇 𝗺𝗶 𝘀𝘄𝗼𝗷𝗲 𝗰𝘆𝗰𝘂𝘀𝘇𝗸𝗶? 𝗝𝗲𝘀𝘁𝗲𝗺 𝗽𝗼𝗱𝗻𝗶𝗲𝗰𝗼𝗻𝘆''. Zbigniew z powiatu zatrzymany przez Łowców PDF-ów
Autor komentarza: Nobody
Treść komentarza: To gdzie te wszystkie oferty pracy na ich stronie czy gdziekolwiek indziej?
Data dodania komentarza: 27.06.2026, 11:38
Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Napisz komentarz
Komentarze