Reklama
środa, 24 czerwca 2026 13:08
Reklama
Reklama
Reklama

Porzucili suczkę ze szczeniętami w lesie. Wyrok wywołuje dyskusję ,,Ś𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐢𝐬𝐤𝐚 𝐤𝐚𝐫𝐚''

Przed Sądem Rejonowym w Ostrzeszowie zapadł wyrok w sprawie porzucenia suczki wraz z nowo narodzonymi szczeniętami. Do zdarzenia doszło we wrześniu ubiegłego roku w lesie na terenie gminy Kraszewice. Sąd uznał oskarżonych za winnych.
Porzucili suczkę ze szczeniętami w lesie. Wyrok wywołuje dyskusję ,,Ś𝐦𝐢𝐞𝐬𝐳𝐧𝐢𝐞 𝐧𝐢𝐬𝐤𝐚 𝐤𝐚𝐫𝐚''

Autor: fot. Help Animals

Przed Sądem Rejonowym w Ostrzeszowie zakończyła się sprawa dotycząca porzucenia suczki wraz z nowo narodzonymi szczeniętami. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2025 roku na terenie lasu w Głuszynie w powiecie ostrzeszowskim.

Zwierzęta zostały pozostawione bez opieki. Na miejscu znajdowały się jedynie karton oraz stara bluza. Suczkę i szczenięta odnalazła przypadkowa kobieta, która powiadomiła odpowiednie służby i organizacje zajmujące się ochroną zwierząt.

Sprawą zajęło się Kaliskie Stowarzyszenie Pomocy dla Zwierząt „Help Animals”, które podjęło działania mające na celu ustalenie osób odpowiedzialnych za porzucenie zwierząt. W toku prowadzonych czynności udało się ustalić właścicieli psów. Zabezpieczono również inne zwierzęta znajdujące się pod ich opieką.

22 czerwca przed Sądem Rejonowym w Ostrzeszowie zapadł wyrok. Sąd uznał oskarżonych za winnych znęcania się nad zwierzętami poprzez ich porzucenie.

Orzeczona kara to 4 miesiące pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania na okres 2 lat. Sąd zakazał również oskarżonym posiadania zwierząt przez 5 lat. Orzeczono także przepadek suczki i jej szczeniąt oraz nawiązkę w wysokości 2 tys. zł na rzecz Kaliskiego Stowarzyszenia Pomocy dla Zwierząt „Help Animals”.

Wyrok nie jest prawomocny.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 27°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1020 hPa
Wiatr: 10 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ol Treść komentarza: Brakuje tylko przetargu na robota i budowę bloku operacyjnego. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 11:16 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony Autor komentarza: pielęgniarka Treść komentarza: pani PAWLICZAKOWA panie GRODZIŃSKI panie WITCZAK może wypowiecie się w sprawie waszego kolegi z PO. Troszeczke odwagi a nie czekanie aż sprawa ucichnie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 10:20 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony Autor komentarza: Ignac Treść komentarza: KO, czyli uśmiechnięta Polska i jej koalicjancji, te dwie baby z Kalisza, maja się dobrze, nie ma grabi które grabią od siebie, rączka rączkę myje, by żyło się lepiej ale swoim. Głosujcie na KO I JEJ KOALUCJANTÓW, a nawet na cmentarz się nie dostaniecie bez znajomości. Data dodania komentarza: 24.06.2026, 09:34 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony Autor komentarza: Pielegniarz Treść komentarza: A to ile zarabia obecny dyrektor ktoś prześledził? ponad 600 tys rocznie. Górna półka zarobków. A taki zadłużony szpital, a tego nikt nie widzi, że przez rok dług urósł ? Przyszedł taki niby „dobry”, a nie wskrzesił jakoś chirurgii dzieci, zamknął urologię i jedna sala operacyjną tylko działa - cyrki jakich nigdy nie było, a kierowniczkę apteki mógł przywrócić do pracy to nie chciał ugody. A teraz najlepiej wszystko zganiać na poprzedniego dyrektora jak na Tuska i na jego plecach jechać. Tamten dyrektor był zły, ale ten gorszy - kiedy przejrzycie na oczy?. Jak długo będzie się jeszcze na tym ślizgał? Co pokazał przez rok oprócz pobierania zawrotnych poborów i zamknięcia urologi? Niech ujawni swoje zarobki. Zrzecze się jednej pensji i zapłaci za swoje błędy bo to obecnego dyrektora upór spowodował proces sądowy kierowniczki apteki i tak wysokie odszkodowanie. A teraz będzie zabierał pracownikom premię. Niech sobie obniży zarobki. Niech się prasa wreszcie tym zajmie Data dodania komentarza: 24.06.2026, 08:59 Źródło komentarza: Warszawski szpital nie był pierwszy. To tutaj lekarze zarabiali miliony
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama