Reklama
niedziela, 28 czerwca 2026 05:25
Reklama
Reklama
Reklama

Cupra „poluje” na kierowców. Na tych drogach spotkamy ten radiowóz

Kaliska policja wyposażona jest w nowy, szybki nieoznakowany radiowóz. Wóz ten nie próżnuje i niemal każdego dnia namierza kolejnych piratów drogowych. Cuprę spotkamy na drogach krajowych wokół Kalisza, ale i w samym mieście.
Cupra „poluje” na kierowców.   Na tych drogach spotkamy ten radiowóz

Autor: Policja w Kaliszu

Nowy policyjny radiowóz CUPRA Sportstourer VZ wyjechał na drogi miasta Kalisza i powiatu kaliskiego.  Radiowóz pozostaje w dyspozycji policjantów z grupy SPEED, którzy wykorzystują go podczas codziennych służb do zwalczania najpoważniejszych wykroczeń drogowych, takich jak nadmierna prędkość i agresja na drogach – informuje kaliska policja.

Cupra z łatwością dogania, nagrywa i zatrzymuje piratów drogowych. Ostatnio taki patrol SPEED zatrzymał 52- letniego kierowcę, który w terenie zabudowanym pędził 132 km/h. Mieszkaniec powiatu kaliskiego stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Nie popisał się też 46- letni łodzianin, który na ograniczeniu do 50 km/h jechał 113 km/h. Mężczyzna prowadził w warunkach recydywy. Dostał 2000 zł mandatu, 14 punktów karnych, „prawko” stracił na 3 miesiące.

 Cupra Leon kaliskiej policji ma 2 litrowy silnik, ma 333 KM mocy i 2 kamery Videorapid 2a. Nieoznakowany radiowóz patroluje drogi krajowe nr 12 i 25, dodatkowo spotkamy go na drogach wojewódzkich 442, 450, 470 i 471.


PRZECZYTAJ TAKŻE:
 

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Olo 03.01.2026 22:27
Aktualizacja. Juz nie jeździ. Cupra do kasacji po tym jak szeryf wbił się w bok Dacii Uber. Chwilę przed wypadkiem szaleli na Wrocławskiej.

NN 21.12.2025 10:03
Wyjdźcie czasami z tej Cupry. Stańcie np przy rondzie HDK i wlepiajcie mandaty niedouczonej gawiedzi, która jadąc od os. Dobrzec do Podmiejskiej w dół nie wie jaki i czy w ogóle włączyć kierunkowskaz. Czasami jest to lewy, bo przecież gamoń skręca w lewo 😂😂😂.

czytelnik 20.12.2025 20:16
A jakoś na tzw Klinach w Żelazkowie jeszcze nie jeżdziła jest tam limit 40km/h a tylko śmigają a szczególnie jeden pan co dociera swoje duże auta tą długa prostą i nie ma na niego bata a kobiety z wózkami oraz dzieci do szkoły chodzą, bo nie ma chodnika , ciekawe czy upolują pana od dużych hamerykańskich aut ? Który już miał tu zdarzenia drogowe , ale więż między sąsiedzka nie pozwala puścic pary , oj a już dawał swoje popisy w rowach itp.

WIŚNIA 20.12.2025 17:03
Jako kierowca czuję się jak łowny zwierzak.

Lisek 20.12.2025 14:00
Milicja zarabia pieniążki na ludziach a nie pilnuje bezpieczeństwa.Już dawno ta formacja nie ma nic wspólnego z pomaganiem ludziom.NIe mam i ne będe miał szacunku do tych "panów"

krótka piłka... 20.12.2025 12:29
A może tak Cupra "zapoluje" na Wrocławskiej, WP, Górnośląskiej...zwłaszcza wieczorami w weekendy...tam pieniądze leżą ,a raczej jeżdżą po ulicy....zakup auta w mig się zwróci, no i będzie bezpieczniej....co?

S1964 20.12.2025 10:44
"poluje" to bardzo dobre określenie na sposób działania drogówki ...

Reklama
Reklama
Reklama

Temperatura: 21°C Miasto: Kalisz

Ciśnienie: 1017 hPa
Wiatr: 9 km/h

OSTATNIE KOMENTARZE
Autor komentarza: Ola Treść komentarza: Od sierpnia będzie otwarta. Podobno stawki są tak wysokie, że potrzeba było kilku miesięcy na ich zgromadzenie. Data dodania komentarza: 28.06.2026, 00:44 Źródło komentarza: Koniec utrudnień w okrąglaku! Pacjenci znów wejdą głównym wejściem Autor komentarza: Jolanta Treść komentarza: Nie idzie się do lekarza tym bardziej do chirurga, który poświęca 2 minuty na jednego pacjenta , a w gabinecie kilku pacjentów , trochę intymnie powinien potraktować wizytę. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 22:48 Źródło komentarza: 2 minuty na pacjenta? Szokujące listy kaliskiej Poradni FAKTY INTERWENCJA Autor komentarza: chciwerolasy Treść komentarza: najbardziej to wysuszają rolnicy, którzy obsiewają pola po 3 razy w roku i podlewają z nielegalnych studni. Data dodania komentarza: 27.06.2026, 19:09 Źródło komentarza: Upały wysuszają Polskę. Mieszkańcom grożą puste krany Autor komentarza: Harald Treść komentarza: Od komuny nic się nie zmieniło. Praca biurowa jest dla koneksji rodzinnych . Teraz promują małżeństwa z dziećmi. I nie ma nic w tym złego , Kto ma lepsze układy dostaje fajną fuchę żeby się nie narobić za dużo. Lecz chętnych na produkcję gdzie Jest wysoki nacisk na dokładność jakoś nikt się nie pcha . To nowsza wersja pracy na akord . A w tedy łatwo o pomyłkę lecznikogo to nie obchodzi . Data dodania komentarza: 27.06.2026, 17:42 Źródło komentarza: Zakład lotniczy do rozbudowy. Inwestycja może ruszać
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama